Gólnélküli döntetlen a visszavágón - 5-1-es összesítéssel jutott tovább a MOL Fehérvár az EL-ben

Ahogy az várható volt, magabiztos előnye birtokában nem erőltette meg magát a MOL Fehérvár a Zeta elleni visszavágón, a montenegróiak pedig a kapuig sem nagyon jutottak el, Marko Nikolics csapata így gól nélküli döntetlennel jutott tovább a második selejtezőkörbe az Európa Ligában.
2019.07.18. 22:22 |

Nem maradt sok kérdés a Zeta Golubovci – MOL Fehérvár Európa Liga-párharc felcsúti visszavágójára, miután Podgoricában a piros-kékek kiütéses, 5-1-es győzelmet arattak a montenegrói bronzérmes felett, ennek ellenére minden jegy elkelt az összecsapásra. Marko Nikolics több ponton is változtatott egy héttel korábbi kezdőcsapatához képest, a Vidi ezúttal a Kovácsik – Nego, Juhász, Elek, Stopira – Pátkai (Milanov), Hadzic, Huszti, Kovács – Petrjak (Hodzic), Scsepovics (Futács) összeállításban lépett pályára.

A 7. percben Juhász középre fejelt labdájával Stopira, majd Scsepovics is kapura próbált fordulni, egyaránt sikertelenül. Két perccel később Petrjak megszerezhette volna első vidis gólját, de közelről az égbe lőtt. A 16. percben ismét az ukrán támadó került kecsegtető helyzetbe Kovács beadása után, de ezúttal sem talált kaput, ahogy a 34. percben, szép egyéni megmozdulások után sem. A nem túl eseménydús első játékrészt követően 0-0-val vonultak szünetre a felek.

Nagyobb javulás a fordulás után sem állt be a játékban. Az 55. percben Hadzic távoli lökete kerülte el kevéssel a kaput. A 68. percben kis híján a Zeta szerzett gólt egy kapu előtti kavarodásból, végül Goranovic fejese mellé pattogott. Három perccel később a túloldalon Nego tévesztett célt. A 74. percben megfogyatkozott a Zeta, a Petrjakot lerántó Djordjije Vukcevic megkapta második sárga lapját. A 78. percben Scsepovics ugorhatott ki ziccerben, de olyan rosszul vette át a labdát, hogy a kivetődő Akovic fel tudta szedni előle. A montenegrói kapus három perccel később Futács közeli, gyengére sikerült lövését is fogta. A 89. percben Stopira beadásánál Hodzic és Futács egymást zavarták, végül a bosnyák fejelt fölé. A vége maradt 0-0, a MOL Fehérvár ezzel 5-1-es összesítéssel továbbjutott az Európa Liga második selejtezőkörébe, ahol az FC Vaduz vár a piros-kékekre.

MOL Fehérvár FC – FK Zeta Golubovci 0-0

Továbbjutó összesítésben 5-1-gyel a MOL Fehérvár FC.