Gól nélküli döntetlennel tért vissza a bajnokságba a Vidi

Az OTP Bank-liga 26. fordulójában a kieső helyen álló Paks otthonában folytatta (két és fél hónap után) bajnoki szereplését a MOL Fehérvár. Nem sikerült három pontot szerezni, kiegyenlített meccsen egyik csapat sem tudott betalálni.
2020.05.30. 23:21 |

A mérkőzésről a molfehervarfc.hu tudósított:

Az 5. percben Petrjak lövését védte bravúrral a paksiak kapusa. A folytatásban aztán a hazaiak is veszélyeztettek, a 17. percben Haraszti adott jó labdát Könyvesnek, aki hatalmas helyzetben lyukat rúgott, majd egy beadást Pátkai vágott ki a kapunk torkából. A 27. percben Houri szöglete után Stopira fejelt mellé a hosszúról. Három perccel később Könyvessel szabálytalankodott Rus a tizenhatosunk előtt. A szabadrúgást Haraszti tekerte egy méterrel a jobb felső fölé. A 32. percben újabb paksi helyzetet láthattunk: Haraszti beadását Böde csúsztatta meg, Vinícius kirúgta a labdát, Szabó János pedig 25 méterről alig lőtt a bal alsó mellé. Egy perc múlva a túloldalon Petrjak lövése alig kerülte el a hazai kaput - ez volt a játékrész utolsó helyzete.

Szünetben egyik edző sem cserélt, a második félidő pedig paksi ziccerrel kezdődött: Kovácsik ütött ki egy beadást, Könyves igazított egyet, majd nagy helyzetben fölé lőtt, akárcsak a másik oldalon Hodzic egy perccel később. Az 51. percben Stopira került helyzetbe, lövését kiütötte Rácz, Petrjak pedig fölé bombázta a kipattanót 10 méterről. Három perccel később Houri csavart kapura 25 méterről egy szabadrúgást, Rácz védett. Támadásban maradt a Vidi, Petrjak remek csellel indult meg, Hodzicnak passzolt, aki 16 méterről a bal alsó mellé lőtt. A 74. percben Kecskés adta haza a labdát, Nikolics megzavarta a paksi kapust, aki végül rávetődve megfogta a játékszert a kaputól 3 méterre. A közvetett szabadrúgás helyett a játékvezető nagy meglepetésre továbbot intett, sőt a reklamáló Nikolicsnak sárga lapot mutatott felAz utolsó negyedórában kisebb helyzetek akadtak mindkét oldalon, gól azonban nem született, maradt a 0-0.

Paksi FC - MOL Fehérvár 0-0
Mol Fehérvár: Kovácsik -- Stopira, Vinícius, Juhász, Fiola (Rus 22) -- Houri (Nikolics 66), Pátkai -- Petrjak (Nikolov 79), Kovács, Nego -- Hodzic (Szabó Levente 79).