-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Főzzünk és mulassunk együtt! - már lehet jelentkezni a Lecsófesztiválra
Tavaly több mintegy 200 bográcsban rotyogott a lecsó a Várkörúton és a szervezők idén is hasonló számú résztvevőre számítanak a szeptember 26-27-i Lecsófőző Versenyen. Az idén már pénteken elkezdődnek a programok és a lecsó mellett további gasztronómiai különlegességek is főnek majd Székesfehérváron. Zadarból és Swabisch Gmündből is érkeznek szakácsok a Királyi Városba.
Jelentkezés a Lecsófesztiválra - elérhetőségek a cikkben!
Jelentkezés a Lecsófesztiválra - elérhetőségek a cikkben!
2008.08.05. 07:46 |
Tavaly több mintegy 200 bográcsban rotyogott a lecsó a Várkörúton és a szervezők idén is hasonló számú résztvevőre számítanak a szeptember 26-27-i Lecsófőző Versenyen. Az idén már pénteken elkezdődnek a programok és a lecsó mellett további gasztronómiai különlegességek is főnek majd Székesfehérváron. Zadarból és Swabisch Gmündből is érkeznek szakácsok a Királyi Városba.

Az idén a csapatok bármit főzhetnek, csak a versenyre kell lecsót főzni - mondta a rendezvény egyik szervezője Sipos József. A kétnaposra tervezett fesztivál pénteken délután kezdődik a Várkörúton, de főzés majd csak szombaton lesz. A Közép-dunántúli Régió minden részéből várják a csapatok jelentkezését. Érdemes ezt minél korábban megtenni, hiszen tavaly is néhány nap alatt betelt a mintegy 200 főzőhely. A szervezők segítenek a vendégeknek szállást keresni.
Jelenkezni lehet az alábbi telefonszámokon:
06/30-530-23-69
06/30-957-55-65
06/30-237-19-44
06/20-964-50-72
Képeket a tavalyi fesztiválról itt talál!

Az idén a csapatok bármit főzhetnek, csak a versenyre kell lecsót főzni - mondta a rendezvény egyik szervezője Sipos József. A kétnaposra tervezett fesztivál pénteken délután kezdődik a Várkörúton, de főzés majd csak szombaton lesz. A Közép-dunántúli Régió minden részéből várják a csapatok jelentkezését. Érdemes ezt minél korábban megtenni, hiszen tavaly is néhány nap alatt betelt a mintegy 200 főzőhely. A szervezők segítenek a vendégeknek szállást keresni.
Jelenkezni lehet az alábbi telefonszámokon:
06/30-530-23-69
06/30-957-55-65
06/30-237-19-44
06/20-964-50-72
Képeket a tavalyi fesztiválról itt talál!