Két góllal vezetett a Fradi, de pontot szerzett idegenben a MOL Vidi a rangadón

A nemzetközi kupameccsek után a legnagyobb bajnoki rangadó várt a MOL Vidire, a Ferencváros otthonában. A zöld-fehérek jól nyomták el a fehérváriak játékát az első félidőben, kétszer is betaláltak, mielőtt szépíteni tudott Nikolov. A folytatásban jobban dominált a Vidi, a hajrában Huszti egyenlített, majd támadott a győztes gólért a csapat. Végül maradt a döntetlen a rangadón.
2018.09.02. 18:52 |

A Groupama Arénában, ahol most vendég volt, a nemzetközi meccseken házigazda lesz a Vidi, mindkét edző az utolsó pillanatban változtatott megadott kezdőjén. A Ferencvárosból Botka, a Vidiből Scsepovics került ki sérülés miatt, a piros-kékeknél Huszti kapott így lehetőséget. Szintén kimaradt Stopira és Hadzic, így a Kovácsik -  Fiola (Hadzic), Juhász, Vinícius, Tamás (Hangya) – Nego, Nikolov, Pátkai (Sós) – Lazovics, Huszti – Kovács tizenegy kezdett. A két korábbi Bajnokiját elhalasztó Vidinek a meccs előtt nyolccal volt kevesebb pontja a Fradinál, így hiába van még sok hátra a szezonból, fontos volt, hogy ne nőjön tovább a különbség. Ennek megfelelően a Vidi támadásaiban volt eleinte több veszély, igazi helyzet nélkül. A 14. percben viszont vezetést szerzett a Ferencváros, Petrjak bal oldalról középre lőtt labdáját Vinícius nem tudta elrúgni, Szpirovszki pedig érkezett és kilőtte a jobb sarkot.

Néhány beívelés után Lazovics lövésénél kellett először védenie Dibusznak, de ekkor sem nagyot. A 25. percben a gólszerző hibázott saját kapuja előtt, de Fiola nem tudta kapuba juttatni a labdát. A hazaiak kontrára játszottak, védekezés közben jól szigetelték el a társaktól Lazovicsot és Kovácsot, és ha labdát szereztek, megindultak. A 28. percben Kovácsiknak kellett kivetődnie Varga beadására. A Vidi addigi legnagyobb lehetőségénél Tamás remek beadását Pátkai fejelte kevéssel mellé. A 35. percben hatalmas góllal növelte előnyét a Fradi, egy szögletnél kifejelt labdát Lovrencsics 25 méterről bombázott a bal felső sarokba. Megzavarodott a Vidi, de megúszta a következő támadásokat, a 44. percben pedig szépített. Lazovics tartotta meg, majd tette le lövésre a labdát, Nikolov pedig 18 méterről nagy gól lőtt. Rögtön utána Kovácsik védett Szpirovszki lövésénél. Parázs hangulatban ért véget az első félidő.

A szünet utáni első lehetőségnél Lazovics nem tudta befejelni Nego beadását. Ezután viszont inkább a hazaiak vezettek támadásokat, bár nem veszélyeseket. Az 58. percben Bőle éles szögből mellé lőtt, ennél az akciónál is látszott, hogy gondban lehet a Vidi, ha labdát veszít a saját térfelén. Nikolov fejese Huszti szöglete után mellé ment, majd egy percen belül Lovrencsics lőtt 19 méterről, Kovácsiknak nem okozott gondot vele. Többet volt a labda a Ferencvárosnál, de felállt védelem ellen nem sokra ment vele, aztán a 68. percben nagy helyzet maradt ki. Petrjak lövését blokkolta Juhász, majd Lovrencsics ismétlését is. Az ukrán szélső pár másodperc múlva megint helyzetbe került, ekkor meg Nikolov vetődött bele a lövésébe. A 70. percben egyenlíthetett volna a Vidi, de Lazovics és Nego egymást zavarta a hazai kapu előtt.
Fölénybe került a Nikolics-csapat, többször vágták ki a labdát vaktában a zöld-fehérek és sokat szabálytalankodtak. Ebből pedig egyenlítés lett, mert a 75. percben Huszti erőből ellőtt egy szabadrúgást és a lábak között besurrant a labda a jobb sarokba. Két perccel később a csereként beállt Sós perdítette mellé Nego belőtt labdáját. Szintén a Debrecenből igazolt csatár került helyzetbe Kovács passzából a 81. percben de nem lett meg a fordítás. A másik Vidi-csere, Hangya is jelentkezett egy lövéssel, sokkal jobban bírta a hajrát a Vidi. Igaz, Finnbogason betalálhatott volna, de az izlandi rossz megoldást választott – a hajrában pedig folyamatosan nyomott a bajnoki címvédő. Végül maradt a 2-2, ami 0-2 után nem rossz eredmény a Fradi-pályán, igaz, nem tudott közelebb kerülni riválisához a Vidi. A rangadó hevessége végig, színvonala helyenként méltó volt a két csapathoz.

Ferencváros - MOL Vidi 2-2 (2-1)
Gl.: Szpirovszki, Lovrencsis, illetve Nikolov, Huszti.