Folytatódott a fehérvári hokisok győzelmi sorozata az ICEHL-ben

Sorozatban harmadszor nyert idegenben a Hydro Fehérvár AV19, amelynek most csak 1 pont a hátránya a Graz mögött. Pozsonyban magyar válogatott csatárai, Erdély, Bartalis és Hári góljaival győzött a Volán.
2020.11.25. 21:06 |

A Fehérvár összeállításában ismét feltűnt Mike Ouzas, és övé volt az első védés is. A hazai rohamok elültével kiegyenlítődött a játék képe, voltak helyzeteik a vendégeknek is bőven, sőt hamarosan a pozsonyiaknak kellett védekezniük, a kapura lövéseket nagyon simán hozták Háriék. Ennek ellenére másodpercekkel a szünet előtt Hults meglódult és a hálóba lőtt, 1-0. A második felvonásra már Kornakkerrel a kapuban érkezett Antti Karhula együttese. Továbbra is a Volán lőtt többet, de sokáig eredménytelenül. A jeget Erdély törte meg, aki szép szólóból egyenlített a 36. percben, 1-1, a támadónak ez már a hatodik találata volt a szezonban. A mieink továbbra sem tettek le arról, hogy sorozatban harmadik idegenbeli győzelmüket is megszerezzék, ennek az 51. percben lett eredménye, amikor Bartalis István iratkozott fel a táblára, neki először sikerült ez a kilencedik mérkőzésén, 1-2-re módosult az állás. A legvégén a Capitals megpróbálkozott a kapuslehozatallal, vesztére, Hári János ismét betalált, 1-3, a Hydro Fehérvár AV19 megnyerte a meccset, 1 pontra van az éllovas Graztól, és készülhet az első salzburgi rangadóra - tudósított a jegkorongblog.hu

CA Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Ouzas (Kornakker) – Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt – Caruso, Vas, Erdély, Sarauer, Petan – Geiger, Szabó D., Szita, Bartalis, Mihály – Kovács, Sárpátki.