Fennállásának 15 éves évfordulóját ünnepelte a Fejér Megyei Mérnöki Kamara

 A Városháza nagytanácstermében rendezett ünnepi összejövetelt a Fejér Megyei Mérnöki Kamara a szervezet fennállásának 15 éves jubileuma alkalmából. Dr. Szepes András, a Fejér Megyei Mérnöki Kamara elnöke elmondta, hogy a szervezet 1996 november 8-án alkult meg Fejérben 276 fővel. A rendezvényen előadást tartott Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos is, aki az építészcégek gazdasági nehézségeiről és az uniós projektek nyújtotta lehetőségekről is beszélt.
2011.11.11. 14:57 |
 A Városháza nagytanácstermében rendezett ünnepi összejövetelt a Fejér Megyei Mérnöki Kamara a szervezet fennállásának 15 éves jubileuma alkalmából. Dr. Szepes András, a Fejér Megyei Mérnöki Kamara elnöke elmondta, hogy a szervezet 1996 november 8-án alkult meg Fejérben 276 fővel. A rendezvényen előadást tartott Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos is, aki az építészcégek gazdasági nehézségeiről és az uniós projektek nyújtotta lehetőségekről is beszélt.
 A Városháza zsúfolásig megtelt nagytanácstermében ünnepelte jubileumát a Fejér Megyei Mérnöki Kamara. A rendezvényen részt vett Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere, Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos, Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, valamint Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is.
 Ünnepi beszédében Dr. Szepes András, a a Fejér Megyei Mérnöki Kamara elnöke elmondta, 1996 november 8-án alkult meg a kamara Fejérben 276 fővel. Fontos eredménynek nevezte a szakcsoportok létrehozását, többek között elektrotechnikai, épületgépészeti, valamint geodéziai és geoinformatikai csoport is alakult az elmúlt másfél évtized során. A kamara legfontosabb feladatának a továbbképzések támogatását és a fakultatív képzések szervezését tartja. Az elnök kiemelte a Fejér Megyei Mérnökbál sikerét, a rendezvényt 1998 óta szervezik meg. Dr. Szepes András elmondta, hogy a kamara januárban új, saját irodába költözik, amely a Távirda utca 2/b. 210. szám alatt lesz megtalálható. 
 Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos előadásában arról beszélt, hogy sok megkeresést kap neves építészcégektől, akik hitelekből fizetik a villanyszámlájukat, mert nincs munkájuk. Kiutat jelenthetnek az uniós források: havonta 29 milliárd forintot kell kifizetni ahhoz, hogy a pénzügyi ciklus végéig minden EU-s forrást fel tudjunk használni. Csak a közlekedési operatív programból 2015-ig 1500 milliárd forintnyi munka érkezhet az építőiparhoz.
 

Közélet

  1. In memoriam Gál Józsefné

    Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.

    2026.07.29.
  2. Évtizedek a gyermekek szolgálatában – két óvodaigazgató vonul nyugdíjba

    A Napsugár Óvodát vezető Mályi Lillát és az Árpád úti Óvodát igazgató Neubauer Jánosnét köszöntötte nyugdíjba vonulásuk alkalmából hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Az óvodák és a gyermekek szolgálatában eltöltött évtizedek elismeréseként Mályi Lilla Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Neubauer Jánosné pedig korábban Székesfehérvár Oktatásáért díjat vehetett át.

    2026.07.27.
  3. Intermodális csomópont

    2030-ig befejeződhet a székesfehérvári intermodális csomópont fejlesztése. Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését.

    2026.07.29.
  4. Van elég ivóvíz Fejérben

    Az ország több pontján vízkorlátozásokat kellett bevezetni a tartós hőség miatt, Fejér vármegyében azonban továbbra is biztosított a folyamatos ivóvízellátás. A FEJÉRVÍZ Zrt. szerint elegendőek a víztermelési kapacitások, ugyanakkor a rendkívül magas nyári fogyasztás miatt a társaság tudatos vízhasználatra kéri a lakosságot.

    2026.07.29.