Félmaraton és aquatlon - fehérvári sikerek a Balatonon és a Mátrában

Különleges „felvezetés” előzte meg a 3. Napfelkelte Félmaraton futóversenyt. A résztvevők a futás előtt Révfülöpi kikötőben két katamarán hajóra szálltak fel, majd a Balaton közepéről csodálhatták meg a felhők közül előbukkanó napkoronát.
2020.08.18. 08:42 |

A közel egy órás hajóutón a futók nagyon jól érezték magukat. A kikötés és a közös bemelegítés után rajtolt el a félmaratoni táv mezőnye. Az útvonal előbb a Balaton mellett, később a látnivalókban bővelkedő Káli-medencében vezetett, a cél Szentbékállán volt.

A 20 év alatti kategóriában élete első félmaratoniját teljesítő Bereczki Karina (Alba Triatlon SE) 1:41,08 eredménnyel első, a női abszolút kategóriában 3. helyezést ért el. Kékesi Mihály (Honvéd Szondi György SE) az 51+kategóriában 1:41,43-as idővel győzött.

Szombaton a Mátra Aquatlon Országos Bajnokságot rendezték meg az Ecsedi-tóban kiváló körülmények között. Komáromi Gábor (Alba Triatlon SE) kategóriában 5. helyet szerezte meg és Gyarmati Márton (Alba Triatlon SE) az úszásnál jól helyezkedett de a fordítóban összesűrűsödött a mezőny és így hátrébb csúszott de így is a 11. helyet szerezte meg.