Felkészülési mérkőzésen 3-0-s vereséget szenvedett a Vidi a Fenerbahcétől

Kedden délután Grazban, a Merkur Arénában lépett pályára a Vidi a 19-szeres török bajnokcsapat, a Fenerbahce ellen. Az ellenfél jóval előrébb jár már a felkészülésben, a keddi volt az ötödik nemzetközi edzőmeccse ezen a nyáron, az eddigi négy találkozóból hármat megnyert.
2022.07.06. 07:30 |

Michael Boris vezetőedző ezúttal a Rockov - Rus, Lüftner, Sabanov - Nego, Pinto, Pokorny, Hangya - Dárdai, Petrjak - Zivzivadze kezdőnek szavazott bizalmat.

A mérkőzést a helyszínen közel kétezer fanatikus török szurkoló - és egy maroknyi szintén fanatikus Vidi-szurkoló - tekintette meg. Az első helyzetet mi alakítottuk ki a 2. percben, Petrjak beadását Zivzivadze vágta kapásból kapu fölé 14 méterről. Néhány pillanattal később török helyzetet is feljegyezhettünk, Rossi beadására Kahveci érkezett és az ötös sarkáról nem sokkal lőtt kapu mellé. A 15. percben egy fehérvári szabadrúgást követően Sabanov lőtt közelről, éles szögből kapura, a labda egy védőről szögletre pattant. Bő tíz percet kellett várni a következő helyzetre, ekkor Dursun Serdar mutatott be nagy cseleket a 16-osunk előterében, majd kapura fordult és a jobb alsót vette célba, Rockov nagyot védett. Tíz perccel a szünet előtt Dárdai iramodott meg, majd 17 méterről kapu fölé tekert.

A 37. percben megszerezte a vezetést a Fenerbahce, amely a meccs kezdete óta a bal szélen építette a támadásainak nagy részét, ezúttal is balról érkezett a beadás erősen és laposan, amely eljutott Serdar Dursun elé, aki 9 méterről bevette a kapunkat (0-1). Kettő perccel a félidő vége előtt megduplázta előnyét a török csapat, ezúttal a jobb szélről érkezett a beadás egy szép támadás végén, a labdát pedig a hosszú oldalon üresen vehette át Diego Rossi, aki aztán 6 méterről a rövid alsóba vágta a játékszert (0-2).

A második félidőt az alábbi felállásban kezdtük: Rockov - Lüftner, Sabanov, Heister - Kojnok, Lednev, Makarenko, Hangya - Funsho, Bumba - Kodro. Az 53. percben Lincoln Henrique vette célba a kapunkat 14 méterről, Rockov magabiztosan védett, majd előttünk is adódott egy gólszerzési lehetőség, azonban Lednev közeli lövése elkerülte a törökök kapuját. A 60. percben Rockov helyére Kovács állt be a kapunkba, pechére azonban alig fél perccel később gólhelyzetet alakított ki a török együttes, melynek végén a brazil Lincoln beadása után Valencia közelről fejelhetett kapura és bár Kovács nagyot vetődve még bele tudott ütni a labdába, a védésre nem volt esélye (0-3).

A csapat legközelebb vasárnap az Aris Limassol ellen játszik nemzetközi felkészülési mérkőzést Szlovéniában.