-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehérvár Szíve - kupakgyűjtés a jótékonykodás és a közösségkovácsolás jegyében
A Fehérvár Szíve fantázianévre keresztelt kupakgyűjtő szív hivatalos átadására került sor szerdán a Palotai kapu téren. A Fidelitas helyi szervezete által kezdeményezett kupakgyűjtés célja a közösségkovácsolás, a természetvédelem és a jótékonykodás: a befolyt összeget a kórház Gyermekosztálya kapja.
2020.10.07. 16:36 |
Horváth András, a Fidelitas városi elnöke elmondta, hogy az akciónak kettős célja van, hiszen amikor a fehérvári emberek elhozzák a feleslegessé vált kupakjaikat a gyűjtőbe, azzal megteszik az első lépést a környezetvédelem felé, emellett jótékonykodnak is, hiszen a befolyt összeget a beteg gyerekek részére ajánlják fel.
Fehérvár Szíve kupakgyűjtő az Alba Plaza előtt
dr. Cser-Palkovics András polgármester felidézte, pár héttel ezelőtt keresték meg a fiatalok azzal, hogy más településekhez hasonlóan Székesfehérváron is szeretnének felállítani egy "kupakgyűjtő szívet", most pedig már a megvalósulást láthatjuk: "Amikor nemrégiben kinéztünk a Városháza ablakán, akkor egy mozgó piros szívet láttunk, ahogy átgurul Székesfehérvár Belvárosán, hogy megtalálja a helyét, remélem, hogy nem csak itt Fehérváron, hanem az emberek szívében is. Fontos környezetvédelmi cél, amit a fiatalok megfogalmaztak és meg is valósítanak. Nekünk csak annyi a dolgunk, hogy segítsünk nekik, hogy ezeket a kupakokat össze lehessen gyűjteni. Azt pedig külön köszönöm, hogy remek kedvezményezettet találtak, hiszen a Szent György Kórház általában is az, a Gyermekosztály pedig különösen közel áll a szívünkhöz."
Az eseményen jelen volt Dr. Szabó Hajnalka, a kórház Gyermekosztályának osztályvezető főorvosa is, aki a gyermekek és az osztályon dolgozók nevében mondott köszönetet a fiataloknak a felajánlásért. Az átadáson részt vett a Belváros önkormányzati képviselője, Szabó-Bakos Györgyné is.