-
Iskolanyitogatók februárban
Az iskolába készülő nagycsoportosokat vidám, mozgalmas farsangi foglalkozásokkal, a szülőket informatív tájékoztatókkal, iskola- és módszertani bemutatókkal várják február hónapban a város általános iskoláiban.
2026.02.02. -
MCC Vitázz!
Nem hangos, hanem érthető, érveket felsorakozató és meggyőző is – ez a lényege a Mathias Corvinus Collegium által életre hívott, középiskolásoknak szóló vitaversenynek, amelynek regionális fordulóját Székesfehérváron tartják. Az MCC Székesfehérvári Képzési Központjában zajló hétfői rendezvényen Östör Annamária, a központ vezetője és Barbarics Péter, a Vitaakadémia vezetője köszöntötte a tíz elődöntős csapatot.
2026.02.02. -
Szeretetkaland 2026
A Házasság Hete alkalmából 2026-ban is elindul a Szeretetkaland, a Székesfehérvári Egyházmegye online kapcsolaterősítő programja jegyes- és házaspárok számára. A több mint tízéves múltra visszatekintő kezdeményezés heti, otthon elvégezhető feladatokkal segíti a párokat abban, hogy tudatosan időt és figyelmet ajándékozzanak egymásnak, és megújítsák kapcsolatukat.
2026.02.02. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.02.02.
Fecskebúcsúztató, naplemente túra és mesetúra is lesz szeptemberben a Sóstón
A fecskék a szabadság madarai. Ezt a nevet annak köszönhetik, hogy nem lehet őket fogságban tartani.
Ha mégis befogják őket, nem szaporodnak tovább. Vonuló, költöző madarak, akik nyár vége felé kezdenek el gyülekezni és a népi megfigyelés szerint Kisboldogasszony napja, szeptember 8-a körül indulnak el hazánkból hosszú vándorútjukra. Ilyen és ehhez hasonló érdekességeket tudhatnak meg az érdeklődők, akik részt vesznek a Sóstó Vadvédelmi Központban szeptember 8-án 10.00 órakor kezdődő Vadvasárnapon. Hagyományosan lesznek állatorvosi bemutatók, és látni lehet majd az éppen gondozás alatt álló vadállatokat is.
Szeptember 11-én, szerdán 17.00 órakor kezdődik az újabb naplemente túra, melynek során a résztvevők megismerhetik a Sóstó legszebb, leghangulatosabb arcát. A vezetett túra ismét különleges élményeket tartogat.
Szeptember 21-én, szombaton 10.15 órakor a Látogatóközponttól indulnak a Mesetúra résztvevői. A Sóstó különleges állatvilága köré szőtt programon ezúttal a vonulni készülő madarakkal ismerkednek kicsik és nagyon egyaránt.