-
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Gerlach a Volánt erősíti!
Max Gerlach, a szlovák Extraliga korábbi pont- és gólkirályaként is bizonyító amerikai csatár a szezon végéig szóló szerződést kötött az osztrák ligában érdekelt Hydro Fehérvár AV19 csapatával. A klub keddi bejelentése szerint a 27 éves támadó várhatóan a héten megérkezik Székesfehérvárra és akár már a hétvégi túrán bemutatkozhat.
2025.12.04. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04. -
Jubileumi futballfesztivál
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület immár a 25. jubileumi Fehérvári Futballfesztiválra készül december 27. és 30. között. A szervezők várják a csapatok jelentkezését.
2025.12.03.
Fantasztikus játékkal elődöntős a MÁV Előre női csapata az Extraligában
MÁV Előre Foxconn – Fatum-Nyíregyháza 3-1 (25, -26, 20, 18)
Székesfehérvár, VOK Sportcsarnok
MÁV Előre Foxconn: Dvoracek, Andersson, Király-Tálas, Vacsi, Matos, Pallag. Csere: Kovács (liberó), Tóth J. (liberó), Tarr, Markovic, Szabó, Orosz, Michalewicz, Ventura. Vezetőedző: Lukasz Przybylak.
A mindent eldöntő ötödik mérkőzésre szinte csurig telt hazai szurkolókkal a székesfehérvári VOK Sportcsarnok. Nem is csoda, ez a párosítás már eddig is hatalmas izgalmakat hozott.
Az összecsapás a tétnek megfelelően, felfűtött érzelmekkel és magas oktánszámú játékkal kezdődött. Előbb a MÁV Előre vezetett 12-9-re, majd a Fatum vette át az irányítást. Két szettlabdája is volt 22-24-nél a vendégeknek, Maia Dvoracek ütését és két hibás nyíregyházi feladást követően azonban ismét a kék-fehéreknek állt a zászló. Végül a hazai csapat Pallag Ágnes pontjának és Nina Kocic rontott ütésének köszönhetően húzta be 27-25-re az első felvonást.
A második játszmába ugyanolyan elánnal vágtak bele a felek. Az eredmény 14-14-ig szorosan alakult, aztán a nyíregyháziak egy ötpontos szériával kerültek jelentős előnybe. Lukasz Przybylak gyorsan reagált, Király-Tálas Zsuzsanna helyett Agata Michalewicz, Linda Andersson helyett pedig Szabó Lilianna érkezett a pályára. A cserék lendítetek a MÁV Előre játékán, 20-nál már ismét döntetlenre álltak a felek. Egészen 26-27-ig ment a huzavona, amikor is Pallag Ágnes ütésénél a játékvezetők támadási hibát fújtak. A véleményes ítéletet hangos füttykoncerttel fogadta a publikum.
A szorosan elveszített szettet erőteljes reakció követte. A vendégek 11-14-nél még bizakodhattak, onnantól kezdve azonban rendkívül domináns játékkal álltak elő a fehérváriak. Adrian Chylinski, a Fatum vezetőedzője 18-16-nál és 20-17-nél is időkéréssel próbálta megtörni a MÁV Előre lendületét, ám kísérleteivel rendre kudarcot vallott. A kék-fehérek 25-20-as eredménnyel módosították 2-1-re az állást.
A negyedik felvonásban a hazaiak önbizalma egyre növekedett, míg a Fatumnál az látszódott, hogy a játékosok energiaszintje látványosan visszaesett. A MÁV Előre női röplabdázói 8-7-től újabb szériába kezdtek, 19-11-nél pedig már szinte borítékolható volt a végeredmény. A fehérvári csapat a hátralévő időben magabiztosan védte előnyét, és 25-18-as sikerével bejutott az Extraliga elődöntőjébe. A legjobb négy párosítása a szerdai BRSE – UTE mérkőzést követően dől el.
„Lehet, hogy nem ez volt a leginkább szemet gyönyörködtető mérkőzésünk az idényben, de nagyot harcoltunk ezért az eredményért. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Mindenkire, egytől egyig, mert ez annak a kemény munkának az eredménye, amit eddig rendületlenül beletettünk. Bebizonyították, hogy az akaraterejük megtörhetetlen. Áldás, hogy ezt a csapatot irányíthatom. Most ezt egy kicsit kiélvezzük, aztán holnap már csak az elődöntőre gondolunk”
– nyilatkozta Lukasz Przybylak, a MÁV Előre Foxconn vezetőedzője.
