Ezúttal is a Vienna Capitals volt a jobb a Hydro Fehérvár AV19 ellen

Nem sikerült visszavágni a december végi vereségért a fehérvári hokisoknak, Bécsben is alulmaradtak a Capitals ellen. Három teljes sora volt a Volánnak, a végére fel is őrölte a komplettebb ellenfél, amely a táblázaton is közel van a fehérváriakhoz.
2021.01.03. 20:55 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

Erdély-lövéssel kezdődött a meccs – amelyen Szabó Dániel sérülés miatt nem szerepelhetett –, de bécsi vezetéssel folytatódott, Nissner ért bele egy lövésbe a 10. percben. A magyar egyenlítésre a 19. percig kellett várni, ekkor Bartalis lopott korongot, és nem hibázta el a szólót, 1-1. A közbülső játékrész elején kettős fórt hagyott ki a Fehérvár, ezután a Vienna időszaka következett, Janus azonban a helyén volt. Egészen a 36. percig, amikor is Antal talált be, ismét előnybe kerültek a hazaiak. A dudaszó pillanatában újabb gólt lőtt a Capitals, ezt szerencsére időn túlinak minősítették a játékvezetők. Az utolsó felvonásban azonban mégiscsak a maguk javára döntötték el a meccset a bécsiek, Campbell a 48., Vause az 53. percben volt eredményes. Hargrove ugyan még szépíteni tudott fórból, ám ez pontot nem ért, 4-2 lett a vége. A 3. helyezett Vienna hátránya már csak 3 pont a még mindig 2. Volán mögött, úgy, hogy a mieinknek mindenkinél kevesebb – már csak 8 – meccsük van hátra az alapszakaszból.

Vienna Capitals - Hydro Fehérvár AV19 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)