Ez már a hatodik - a Znjojmót is legyőzte a Fehérvár AV19

Remek napokat él át a Fehérvár AV19, a Volán zsinórban hatodik meccsét nyerte meg szerdán. Ezúttal a Znojmo otthonából sikerült elhozni a három pontot.
Orli Znojmo – Fehérvár AV19 5-7 (0-1, 0-3, 5-3)

2018.12.26. 20:03 |

A Fehérvár AV19 múlt pénteken a komoly gondokkal küzdő Medvescsak Zagrebet vert 5-0-ra idegenben, majd egy nappal később hazai környezetben ütötte ki az Innsbruckot a gárda (8-1). Kedden pedig Znojmóban volt jelenése a Hannu Järvenpää alakulatának. A Volán a második harmad végére négygólos előnyt épített ki, miután Koskiranta a 17., Kuralt a 24., Sarauer a 27., míg Sille a 39. percben volt eredményes. A záró húsz percre azonban felébredt az EBEL cseh együttese, a 49. percben már csak egy volt közte. Ekkor azonban ismét rákapcsolt a fehérvári csapat, és Stipsicz, Meland, valamint Sarauer góljai után 7-3 állt az eredményjelzőn. A végén még szépített a Znojmo, de ez már csak a végeredmény kozmetikázását szolgálta, a Fehérvár AV19 7-5-re győzött. Ezzel pedig továbbra is tapad a tabella első hatosára. Folytatás pénteken, a Vienna Captials ellen.

Gólszerzők: Koskiranta, Kuralt, Sarauer (2), Sille, Stipsicz, Meland, illetve Kruckovyc, Nemec, Kalus, Bulin, Kujawinski.