Esélyt sem adott ellenfelének az Alba Fehérvár KC - tizenhárommal nyertek Afentálerék

Az első perctől kezdve magabiztosan kézilabdázva, végig vezetve, jó védekezéssel, nagyszerű kapusteljesítménnyel tizenhárom góllal győzte le az Alba Fehérvár KC hazai pályán péntek este a Szombathely együttesét.
Alba Fehérvár KC – Hungast Szombathely KKA 35-22 (13-7)

2021.01.08. 20:55 |

Szeptember 20-a után játszott ismét hazai pályán tétmérkőzést az Alba Fehérvár KC. Az ellenfél az a Szombathely volt, mely tavaly februárban újoncként mindkét pontot elvitte Székesfehérvárról. Nos, Józsa Krisztián lányai már a meccs elején jelezték, ezúttal nem bevehető a Köfém Sportcsarnok. A friss Európa-bajnoki bronzérmes horvát Tea Pijevic ellenállhatatlan formában védett, Gerháth Kincső vezetésével pedig társak elől tették a dolgukat. Kilenc perc után 5-0 volt az állás, a több ex-fehérvárit is felvonultató Szombathely a tizedik percben dobta első gólját. A folytatásban állandósulni látszott az ötgólos különbség, egyebek mellett Bardi Fruzsina két góljának is köszönhetően. Négy perccel a vége előtt azonban Bandelier, és Gorilska találatai után már csak hárommal ment az Alba, de Besszer és Szabó-Májer, valamint Gerháth Kincső időntúli hetesével az addigi legnagyobb differencia éktelenkedett a két gárda között: 13-7-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész Varga Emőke góljával indult, és ekkor még jött válasz a fehérvári találatokra a túloldalon… A 36-ik és 47-ik perc között Afentáler Sára vezetésével elképesztő rohanást mutatott az Alba, 10-1-gyel már tizenöt góllal állt jobban, mint a vasi együttes. Ekkor a huszonnyolc fehérvári gólon már tíz(!) játékos osztozott. És még nem volt vége! A nyáron könyöksérülést szenvedő Rózsás Josephine a szezon során először volt keretben, az utolsó percekre pedig be is küldte őt Józsa Krisztián. Rózsás előbb kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, ezzel ő lett az este tizenegyedik albás góllóvője! A vége már semmilyen izgalmat nem tartogatott, az Alba Fehérvár KC a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, és az újraindulást követően harmadik meccsén megszerezte második győzelmét! A 35-22-es fehérvári sikere azt jelenti, hogy immár hat ponttal a nyolcadik helyen áll az Alba Fehérvár KC, tehát elmozdult a kieső helyről.

Alba: Pijevic, Dányi, Tóth N. (kapusok) – Szabó-Májer 2, Afentáler 8, Triscsuk 5(2), Utasi, Bardi 4, Gerháth 5(2), Boldizsár 1, Besszer 2, Háfra L. 1, Töpfner 4, Szarka, Rózsás 1(1), Varga 3.