Érvényesült a papírforma, Székesfehérváron győzött a Debrecen

Megkezdődött a női kézilabda NB I pontvadászata. A nyitó fordulóban az Alba Fehérvár KC együttesére nehéz 2x30 perc várt. A legutóbbi bajnoki bronzérmes, a nyáron tovább tovább erősödött DVSC-Schaeffler csapatát fogadták. Érvényesült a papírforma.
Alba Fehérvár KC - DVSC Schaeffler 23-31 (11-18)

2023.09.01. 20:33 |

A kezdés után a vendégcsapat szerezte az első gólt, 10 percig tartotta a lépést ellenfelével a fehérvári alakulat. Utána fokozatosan ellépett a Debrecen, lényegesen gyorsabban játszottak, nagyobb átütőerővel támadtak, keményen védekeztek. A fehérváriaknak elsősorban biztató megmozdulásaik voltak, de tény, az ellenfél sokkal erősebb volt, megérdemelten nyert. A hazaiak hétgólos hátrányukat kétszer is négyre tudták csökkenteni, végül ennyivel jobb volt az esélyesebb vendég alakulat. A fehérváriaknál Kocsis, Takó, és Kubina játéka érdemel dicséretet.

Alba Fehérvár KC: Tóth N. – Zrnic 2, Afentaler 5 (2), Kövér 2, Sztosics 1, Utasi, Takó 4. Csere: Kubina (kapus), Besszer 2, Szmbatjan 1, Sulyok, Kocsis B. 6. Vezetőedző: Horváth Roland.

DVSC Schaeffer: Gabriel – Töpfner 5 (3), Planéta 4, Füzi-Tóvizi 1, Vámos P. 7, Kácsor 4, Vámos M. 6.
Csere: Bartulovic (kapus), Jovovics 2, E. Johansson, Csernyánszki 1, Hámori, Grosch 1, Haggerty 1, M. Costa, Kelemen. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc, Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

Fotó: Kricskovics Antal