Csak futott az eredmény után a Volán Zágrábban

Az első harmad utolsó percében került hátrányba a Medvescak Zagreb otthonában a  Fehérvár AV19, és utána már nem sikerült egyenlítenie, csak megközelítenie a tabellán mögötte álló ellenfelet. Idegenben tovÁbbra sem megy a Volánnak.
2018.11.20. 22:05 |

A jegkorongblog.hu tudósítása  mérkőzésről:
A Volánban ismét ott volt a sérüléséből felépült Erdély Csanád. Az első védés Carruthé volt, az első magyar helyzet Sille Timotejé, szólóban szaladt el a csatár, de nem sikerült túljárnia a kapus eszén. Hartyt állították ki, nem éltek a lehetőséggel a hazaiak, Hári próbálkozása sem ment be. Kimaradt Svensson ziccere, majd Reisz és Szabó Krisztián helyzete. Harty újabb kétpercese során határozottabban játszották meg az öt a négy ellent a zágrábiak, de gólig nem jutottak. A legvégén mégis megszerezte a vezetést a Medvescak, védelmi hiba után varrta fel a pakkot Aviani, 1-0.

Néhány percnyi kiegyenlített játék után fölénybe kerültek a hazaiak, Carruth azonban a helyén volt. Később két Hári-helyzet maradt ki, majd megint nekilódult a Zágráb, és Antonin Manavian Fehérváron is jól ismert szokása szerint betalált távolról, 2-0. Kuralt hatalmas ziccert hagyott ki válaszul, majd Phillis lőtt vasat. Két teljes percig öt a három ellen támadhatott a Volán, ezt a 34. percben pontos kapáslövéssel használta ki Hári, 2-1. A maradék szimpla fórban Phillips egyenlíthetett volna, nem sikerült. A hátralévő időben kétszer is hátrányba került a Fehérvár, újabb gól viszont nem született a második szünetig.

A harmadik felvonás elején megint a zágrábiak domináltak, úgy az áthúzódó kiállítás alatt, mint azután. A 45. percben lett ismét kétgólos a differencia, egy korongvesztést használt ki Lemtyugov, 3-1. Hamar adódtak lehetőségek a szépítéshez, nem éltek velük a fehérváriak, a játék képe a játékrész közepére egyenlítődött ki. Ismét fórban volt sikeres a Volán, Glenn adta a passzt, Phillips vágta be oldalról, a kapus beleért, hiába, 3-2 az 54. percben. A Fehérvár ment az egyenlítésért, Szabó és Kóger is helyzetbe került, csakhogy jött egy kontra, és nagyjából minden eldőlt. Svensson lövése kijött a kapusról, Armstrong tette a kipattanót, 4-2. Az időkérés nem segített, a kapuslehozatal sem, a Medvescak nyert, és ezzel közelebb került a magyar EBEL-csapathoz.