-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Emléktábla-avatással és faültetéssel tisztelegtek Monspart Sarolta példamutatása előtt
Az Öreghegy lábánál, a Túrózsáki úti szabadidőparkban tartott eseményen a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség éltműdíja kitüntetésben részesült Horváth István és Csog Imre.
A Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület elnöke, Sebestyén Lászlóné köszöntötte az emléktábla-avatásra és faültetésre egybegyűlteket. Kiemelte, hogy Monspart Sarolta volt az, aki összefogta és közösséggé formálta a gyaloglóklubokat, ezzel lehetőséget biztosítva az időseknek is a testmozgás örömének átélésére és a kapcsolatok erősítésére.
A városrész önkormányzati képviselője, Östör Annamária örömét fejezte ki, hogy a nyugdíjasklubban egy szerető, segítőkész közösségre talált. Megköszönte az eddigi együttműködést, melyből számos kiváló kezdeményezés született, mint az Egészségnap és a Nyitott Tornatermek program, amely immár minden városrészben megvalósult és országosan is egyedülálló lehetőséget teremt a sportolni vágyóknak. Felidézte, hogy Monspart Sarolta többször járt Székesfehérváron az egészéges életmódot, a sportolás szeretetét népszerűsíteni, és egyedi stílusával, sajátos humorával üde színfoltja volt ezeknek az összejöveteleknek.
Magony Tamás, a Polgármesteri Hivatal Szervezési Irodájának munkatársa hangsúlyozta, hogy Monspart Sarolta szellemisége továbbra is töretlenül jelen van a mindennapjaikban, meg akarnak felelni az általa megfogalmazott elvárásoknak, miszerint a szépkorúak minden nap sportoljanak legalább tizenöt percet az egészségük érdekében. A sportszervező ezután átadta a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség éltműdíját Horváth Istvánnak és Csog Imrének a lakossági szabadidősport érdekében végzett tevékenységük elismeréseként.
A sportszervezői karrierjét 1977-ben kezdő Horváth István korábban a Videoton Ifjúsági Szervezetének sportfelelőse, Székesfehérvár és Fejér Megye Ifjúsági Sportbizottságának, a Videoton SC elnökségének, a FEMSZISZ-nek és a Videoton MADISZ-nak a tagja volt. 1998-tól 2020-ig a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség elnökeként irányítása alatt lettek népszerűek a nyugdíjas sportnapok, mozgásfesztiválok és szabadidős rendezvények. 2011-ben elindította a megyei és városi nevezettségeket bemutató túrákat. Ma is igazolt labdarúgó.
Csog Imre a Vörösmarty Mihály Lakótelepi Sportegyesület tagjaként, később elnökeként már 1987-től szervezi a lakossági szabadidősportot. Az ezredforduló óta a Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség elnökségi tagjaként aktív szervezője az asztalitenisz, a természetjárás, a Kihívás Napja, az Európai Sporthét és a Világ Gyalogló (Hó)nap programjainak. Jelenleg Nordic Walking instruktorként vezeti a foglalkozásokat. 2024 tavaszán az ő kezdeményezésére jött létre a Magyar Szabadidősport Szövetség és a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház közötti megállapodás, amelyben Nordic Walking program segíti a szívbetegek rehabilitációját.
A faültetést és az emléktábla elhelyezését követően az eseményt jó hangulatú, közös sportolás zárta.