Elvett szabályos gól és kapufák - nem érdemelt vereséget a Vidi Újpesten

Hiába játszott sokkal jobban a hazai csapatnál, nem távozhatott győztesen a Fehérvár FC az Újpest otthonából, és ebben fontos szerepet játszott annak a szabályos gól elvétele is, amit a játékvezető érvénytelenített a VAR segítségével a mérkőzés 63. percében, 0-0-ás állásnál. Újpest FC - Fehérvár FC 2-0 (0-0)
2024.03.03. 21:04 |

Újpest FC - Fehérvár FC 2-0 (0-0)

Már az első félidő 11. percében ziccert hibázott a Vidi, Katona kiugratása után Gradisar lépett ki és lövését Banai nagy bravúrral tolta ki. A 14. percben már a felső lécen csattant a labda, Christensen kiugratási kísérlete után egy védőről Gradisar elé pattant a labda, aki a felső lécet találta el.

A második félidő 63. percében szabályos góltól fosztotta meg a játékvezető a Vidit, Gradisar gyönyörűen fedezte a labdát és megverte a védőjét, majd a ziccert higgadtan értékesítette. A játékvezető és a videóbíró érthetetlen módon arra jutottak, hogy a csatár szabálytalankodott..

A 74. percben Christensen szabadrúgását csak kiütni tudta az újpesti kapus, Stefanelli jó ütemben érkezett a kipattanóra, de éles szögből a kapufát találta el.

Ennyi szerencsétlenség után bekövetkezett a futball törvénye, az Újpest a 76. percben egy kontrából vezetést szerzett, majd két perc múlva már 2-0 állt az eredményjelzőn. A Vidi nem érdemelt vereséget, legközelebb hazai pályán a Ferencváros ellen javíthat.