-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
Elsőéves hallgatók utcazenéltek és szerenádoztak a Belvárosban
Szerdán rendezték az Összegyetemi Gólyatúrát
Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a gólyákat: az idén másodszor megszervezett túrával összehozzák az egyetemistákat, akik ezen az estén kicsit megismerhetik a várost is. „Szeretném megköszönni nektek, hogy a székesfehérvári képzések valamelyikét választottátok – bízom benne, hogy 3-3,5 év múlva is azt fogjátok mondani, hogy jó döntést hoztatok. Addig pedig élvezzétek ki a fehérvári egyetemista élet minden pillanatát: a hallgatói tanács tagjaival közösen mindent meg fogunk tenni azért, hogy a tanulmányok mellett jól is érezzétek magatokat.” – fogalmazott az alpolgármester, és a hallgatóknak felhívta a figyelmét a közelgő sportnapra és az Összegyetemi Gólyabálra.
A megalakult csapatok alapos kérdéssorokat kaptak a fehérvári nevezetességekről, érdekességekről: meg kellett számolniuk az oroszlánokat a Mátyás király-emlékműnél, megfejteni az okát, minek köszönhető a Rózsaliget savanyúvizének sajátos színe, tájékozódni a színház aktuális darabjairól és rájönni, kit/mit is néz Mujkó szobra a Városháza mellett. A fiataloknak bizonyítaniuk kellett a kreativitásukat és a rátermettségüket is, például rögtönzött utcazenéléssel, szerenádozással, így a Belvárosban sétáló járókelők hallhattak este Punnany Massifot, Beatricét, az Ady Endre utca egyik ablaka felé pedig a Csepereg az eső című számot küldték. A kilenc csapat eközben rejtette és védte egy-egy emberét, hogy a számháborús kódot más meg ne láthassa.