-
Oláh Miki a Real Betisnél
Újabb rangos nemzetközi elismerés érte a Főnix Gold FC utánpótlását: a klub 2015-ös korosztályának játékosa, Oláh Miklós meghívást kapott a Real Betis által szervezett The Best nemzetközi táborba, amelyet Sevillában rendeznek meg.
2026.07.31. -
Változások a MÁV csapatánál
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapatának keretében több változás is történt a nyáron: a kulcsemberek mellett távozott az argentin sikeredző, Omar Pelillo is. A klub az utóbbi hetekben számos szerződéshosszabbítást és új igazolást bejelentett. Sorsoltak a CEV Challenge Kupában is, ahol a svájci TSV Jona csapata vár a mieinkre.
2026.07.30. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
Előbb majdnem kikapott, a végén majdnem nyert a Vidi az Újpest ellen...
A szezon eddig bajnoki találkozóin és a bordeaux-i Európa-liga mérkőzésen is korán hátrányba került a Videoton, mégis csak utóbbi találkozón szenvedett vereséget. Nos, most is hasonlóan alakult a koreográfia. Az Újpest Nagy Dániel jó eltalált lövésével már a 7. percben vezetést szerzett, a továbbiakban pedig szervezetten védekezett és megakadályozta, hogy az újszerű középpályával felálló fehérváriak helyzeteket alakítsanak ki. Varga, Géresi és Pátkai sem volt hadrafogható, ezért a csatár Henty és a középpályás Barczi is először kezdett, a nigériai támadó gyorsaságát a szélen igyekezett kamatoztatni. Volt is jó elfutása, de az utolsó passzok nem sikerültek a Vidinek, így vendégelőnnyel zárult az első félidő.
A másodikban fokozta a nyomást a hazai csapat, ám az Újpest kontráiban is benne volt a veszély. Olyannyira, hogy a 71. percben Nagy Dániel egy jó ütemű kiugratás után második gólját is megszerezte. Ekkor reménytelennek tűnt a Vidi helyzete, és még négy perccel a rendes játékidő vége előtt is hangosan ünnepelt a vendégtábor. A csereként beálló Szabó Bence ekkor jobb oldali szöglettel megtalálta Marko Scsepovicsot, aki közeli fejessel szépített. Visszajött a remény, és két perccel később egy újabb szöglet után a berobbanó Hadzic szintén fejessel egyenlített! Sőt, a hosszabbításban Henty lövésénél bravúrral kellett védenie az ex-fehérvári Pajovicsnak, vagyis akár nyerhetett is volna a Vidi, amely három mérkőzés után egy győzelemmel és két döntetlennel áll a bajnokságban.
Videoton - Újpest 2-2 (0-1)
Videoton: Kovácsik - Nego, Juhász, Fejes, Stopira - Suljic, Barczi (Maric), Hadzic - Henty, Scsepovics, Lazovics (Szabó B.).
Gl.: Scsepovics, Hadzic, illetve Nagy D. (2)