-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Elkezdődött a Petőfi park bővítése, befejezéshez közeledik a Halesz liget felújítása
A Halesz liget teljes felújítása a végéhez közeledik, a Petőfi park bővítése pedig elkezdődött. A Városgondnokság múlt héten szerdán kezdte a virágágyások szegélyköveinek lerakását. A parkban az ősszel telepített húsz nemesített hársfa illetve tíz-tíz közönséges gyertyán és zselnicemeggy nagyon szépen megindultak. A Haleszben pedig hétfőn a futópálya murvás felületén, a fitness játszóeszközök telepítésén és a játszótér melletti területrendezésen dolgoztak.
2014.04.14. 15:11 |
A Halesz liget teljes felújítása a végéhez közeledik, a Petőfi park bővítése pedig elkezdődött. A Városgondnokság múlt héten szerdán kezdte a virágágyások szegélyköveinek lerakását. Az ősszel telepített húsz nemesített hársfa illetve tíz-tíz közönséges gyertyán és zselnicemeggy nagyon szépen megindult már a parkban. A Halesz ligetben pedig hétfőn már a futópálya murvás felületén, a fitness játszóeszközök telepítésén és a játszótér melletti területrendezésen dolgoztak a szakemberek.

A fitness-játszótér elemeit pedig ma kezdték telepíteni a liget kórház felöli részén – minderről a város polgármestere, Cser-Palkovics András számolt be Facebook oldalán hétfőn délután.
A tavaly ősszel ültetett fák a Halesz ligetben is szépen megindultak, a dréncsöves vízelvezetés a jól vizsgázott, hiszen tél végén nem volt víz a ligetben. A régi funkciók megtartása mellett újabbakkal is gazdagodott a népszerű park: játszótér, biztonságos közlekedést oktató tanpálya gyerekeknek és futópálya épült új közvilágítással.

A futópálya salakozását jelenleg is végzik a Városgondnokság munkatársai, hogy mielőbb használatba vehessék a futók.
A fittness-park elemeit hétfőn kezdték telepíteni és kutyafuttató is épül a területen. A ligetben mintegy 50 fát, 330 bokrot és sövényt, valamint évelő növényeket ültettek el ősszel.

A Piac tér felöli első virágágyás. A parkban hét hasonló, megemelt szintű virágágyás lesz.
A Halesz liget teljes felújítása a végéhez közeledik, a Petőfi park bővítése pedig elkezdődött. Az ősszel telepített háromszor iskolázott fák szépen megindultak már. Nagy gondossággal telepítették a növényeket, ugyanis a területen a termőréteg és a talaj nem volt megfelelő, ezért a szokásosnál sokkal nagyobb gödröt kellett ásni és talajcserét kellett végezni. Az ültetésnél bőségesen juttattak marhatrágyát is a fák gyökere alá. Õsszel a központi részekre, a parkon átvezető sétáló utak mellé ültették a fákat. A Városgondnokság pedig a múlt héten szerdán kezdte a virágágyások szegélyköveinek lerakását.

A gyerekeknek épülő közlekedésbiztonsági pálya burkolata is elkészült, a várható eső pedig remélhetőleg a megindítja a több helyen telepített füvet.