-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Elkészültek az új gyalogos átkelőhelyek a Kisteleki utcában
Pénteken délelőtt volt a műszaki átadása a Zsolt utca és a Kisteleki utca kereszteződésénél, illetve a Kisteleki utca és a Töhötöm utca kereszteződésénél épített két új gyalogos átkelőhelynek. Deák Lajosné a körzet önkormányzati képviselője elmondta, hogy régen szerették volna már a környéken lakók, hogy kijelölt gyalogos átkelőhelyek épüljenek a Kisteleki utcában.
2018.05.25. 10:36 |
A Töhötöm utcai kereszteződésnél elsősorban azért épült az új zebra, hogy a Fáy és az Almássy lakótelepről biztonságosan megközelíthető legyen a Hétvezér Általános Iskola. A Zsolt utcánál pedig a könyvtár, a bölcsőde és a templom érhető el biztonságosan az új gyalogátkelőhely segítségével. Mindkét zebránál 30-as sebességkorlátozó táblák kerültek ki, ami szintén a környék lakóinak biztonságát szolgálja.
A gyalogos átkelőhelyeknél a közvilágítást is fejlesztették, illetve a szükséges járdakapcsolatokat is kiépítették. A két gyalogos átkelőhely létesítése mintegy 16 millió forintba került, melyet a egyéni képviselői keret terhére valósítottak meg.