-
Okoszebrákat építettek
Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.
2026.01.27. -
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08.
Elkészült a Pozsonyi út alsó szakaszának felújítása
A felújítás szegélyépítést, szegélykorrekciót, az aknafedlapok cseréjét és szintre emelését, az út burkolatának és több járdaszakasz aszfaltburkolatának a felújítását, a hiányzó járdaszakaszok kiépítését, valamint a tartós útburkolati jelek felfestését is tartalmazta.
A műszaki átadást csütörtökön reggel tartották, melyen az érintett városrészek önkormányzati képviselői, Deák Lajosné és Östör Annamária is ott volt.
Az út alatt két éve elkészült a közművek cseréje éppen azért, hogy az útburkolat felújításakor már ne adódjon probléma – mondta Deák Lajosné, majd köszönetet mondott a kivitelezőnek a gyors és határidőre elvégzett munkáért.
Östör Annamária elmondta, hogy a felújítás azért kiemelten fontos, mert rendkívül terhelt útszakasz és csaknem tízezer ember haza- és munkába jutását biztosítja az Öreghegyről.
A thermoplasztik, az-az a tartós útburkolati jeleket forrón viszik fel a burkolatra vastag rétegben, így időtállóbbak és jobban láthatóbbak sokkal a festett jeleknél.
A munkaterületet október 6-án adták át a kivitelezést végző Orinoco 2002 Kft-nek. Mintegy 260 millió forintos bekerülési költsége volt a teljes kivitelezésnek. Lángi Judit a Városgondnokság műszaki ellenőre kiemelte, hogy a burkolati jelek felfestésénél is figyeltek arra, hogy a biztonság mellett kényelmes is legyen a közlekedés.
A kivitelezést az Orinoco 2002 Kft. vezetője Varga Róbert elmondta, hogy naponta átlagosan 60-80 ember dolgozott a felújításon minden nap. A munka egyik legnehezebb része pedig a forgalom korlátozása volt az építkezés alatt.