Járdafelújítás a Gáz utca páros oldalán

Az E.ON kijárótól a Király sorig, illetve a Gázgyár bejáratától a Sarló utca 2-ig készült el a járda felújítása a Gáz utca páros oldalán. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő elmondta, hogy még idén sor kerül a Gáz utca 18. mögötti parkoló felújítására, valamint a Rákóczi utca 27-41. közötti négyemeletes házak bekötőjárdáinak teljes felújítására is.
2017.06.01. 12:24 |
Járdafelújítás a Gáz utca páros oldalán
A Gáz utca páros oldalán újították fel a járdát a Vizivárosban a Sarló utca 2.-től a Gázgyár bejáratáig, illetve az E.ON kijárótól a Király sorig, a beruházás mintegy 9 millió forintba került. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő elmondta, hogy a Gáz utcában az elöregedett öntött aszfalt burkolatot felbontották és közel 700 méteres szakaszon építették újjá a járdát.  Horváth Miklósné elmondta, hogy még számos beruházást terveznek idén. A Rákóczi utcában folytatódik a járdafelújítás, ahol a négyemeletesek járdái vannak elhanyagolt állapotban a Rákóczi utca 27-41. közötti négyemeletes házaknál. A bekötőjárdák teljes felújítása mintegy 15 millió forintos beruházással valósul meg.  

Felújítják a Gáz utca 18. számú ház mögötti parkolót is, közel 20 millió forint értékben. A kivitelezést júliusra tervezték, de mivel a SZÉPHŐ elkezdte a hő vezeték cserét a területen, egy hónapot csúszni fog munka. Csak az idei évben közel 50 millió forintot fordítanak a körzetben járdák és parkolók felújítására. Jövőre folytatnak a parkoló felújítások a Sarló utca 11-nél, ami közel 20 milliós beruházás lesz. A Budai út 94. és 98. között a bekötőút és a járdák rossz állapotban vannak, ezek felújítása is megtörténik majd mintegy 30 millió forint értékben.

Városfejlesztés

  1. Bővítik a japánkertet

    Július végén, augusztus elején kezdődik el a Csónakázó-tó szigetén található japánkert átfogó megújítása, kibővítése. A munkálatok várhatóan november végéig tartanak, a kivitelezés ideje alatt a munkálatokkal érintett területet a látogatók elől lezárják.

    2026.07.27.
  2. Így állnak az útfelújítások

    A Székesfehérváron meghirdetett, nagyszabású útfelújítási program részeként, a márciusban elkészült Nyárfa utcát követően a Közgyűlés szakbizottsága legutóbbi ülésén újabb utcák – köztük a Palotai út egy szakasza, valamint a Hársfa, a Fenyőfa és a Topolyai utca – esetében választotta ki a nyertes kivitelezőket - adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.. Már zajlik a Nagyszombati út 800 méteres szakaszának felújítása, és kezdődhet a Bébic utcai szabadidőpark fejlesztése is.

    2026.07.23.
  3. Vasút + buszállomás Fehérváron

    Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését, amelynek tervei már régóta készen állnak. A beruházás IKOP plusz forrásból, mintegy 20 milliárd forintból valósul meg, és 2030-ig befejeződhet.

    2026.07.22.
  4. Új CT-készülék a kórházban

    Befejeződött az új CT-készülék beüzemelése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, így a berendezés már a mindennapi betegellátást szolgálja - közölte a székesfehérvári kórház a honlapján.

    2026.07.18.