-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elismeréseket adtak át az ünnepi állománygyűlésen
A Tűzoltóság Napja alkalmából ünnepi állománygyűlést tartott hétfőn délután a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Helyőrségi Klubban tartott állománygyűlésen kitüntetéseket is átadtak. Dícséretben részesült Nagy Lajos a Székesfehérvári Polgári Védelmi Kirendeltség vezetője is. Mihály János tű. ezredes a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, hogy fecskendőket és személyi védőfelszereléseket kapnak idén a tűzoltók. Felhívta a figyelmet a Zichy ligetben május 17-én rendezendő Szent Flórián napra.
2008.05.06. 06:50 |
A Tűzoltóság Napja alkalmából ünnepi állománygyűlést tartott hétfőn délután a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Helyőrségi Klubban tartott állománygyűlésen kitüntetéseket is átadtak. Dícséretben részesült Nagy Lajos a Székesfehérvári Polgári Védelmi Kirendeltség vezetője is.
A tűzoltóság napjához, Szent Flórián ünnepéhez közeledve mondtak köszönetet a megye tűzoltóinak és katasztrófavédelem munkatársainak egész éves munkájukért. Az állománygyűlésen elhangzott, hogy nem csak ezen a napon illetné meg elismerés a tűzoltókat, hiszen ők is éjjel-nappal végzik hivatásukat. Mihály János tű. ezredes a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, hogy fecskendőket és személyi védőfelszereléseket kapnak idén a tűzoltók. Felhívta a figyelmet a Zichy ligetben május 17-én rendezendő Szent Flórián napra. Mint mondta egész nap színes programokkal várnak mindenkit a parkban és környékén.
A tűzoltóság napjához, Szent Flórián ünnepéhez közeledve mondtak köszönetet a megye tűzoltóinak és katasztrófavédelem munkatársainak egész éves munkájukért. Az állománygyűlésen elhangzott, hogy nem csak ezen a napon illetné meg elismerés a tűzoltókat, hiszen ők is éjjel-nappal végzik hivatásukat. Mihály János tű. ezredes a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, hogy fecskendőket és személyi védőfelszereléseket kapnak idén a tűzoltók. Felhívta a figyelmet a Zichy ligetben május 17-én rendezendő Szent Flórián napra. Mint mondta egész nap színes programokkal várnak mindenkit a parkban és környékén.