-
A toklász miatt egyszer mindenhol lenyírják a füvet a városban
A Városgondnokság a lakossági visszajelzéseket figyelembe véve június 15-én, hétfőn megkezdi a város teljes területére kiterjedő fűnyírási munkálatokat. A döntés hátterében az áll, hogy az elmúlt hetekben számos megkeresés érkezett a magasra nőtt növényzettel kapcsolatban, különösen a kisállattartók részéről, akik számára a toklász megjelenése jelent fokozott problémát.
2026.06.10. -
Ültess fát Fehérváron
A Virágos Székesfehérvár pályázat mintájára LOMBKoronás Székesfehérvár névvel idén is meghirdeti faültetési pályázatát a Városgondnokság. Június 10-től lehetőség van pályázni egy-egy konténeres facsemetére, melyet a földben és föld fölött futó közművek miatt a Városgondnoksággal egyeztetve lehet majd elültetni és gondozni, kizárólag fehérvári közterületen.
2026.06.10. -
Szakmai napot tartottak
Párkapcsolat, önismeret, stresszkezelés. Többek között ezekben a témákban mélyíthették ismereteiket azok a fiatalok, akik részt vettek a Székesfehérvári Diáktanács szakmai napján a Városháza dísztermében.
2026.06.11. -
LOMBKoronás Székesfehérvár
Mától ismét lehet pályázni a közterületi facsemeték "örökbefogadására" a LOMBKoronás Székesfehérvár program keretében. A kezdeményezés célja, hogy a városlakók aktívan részt vegyenek Székesfehérvár zöldfelületeinek bővítésében és gondozásában.
2026.06.10.
Elhunyt dr. Banizs Károly egykori önkormányzati képviselő
Dr. Banizs Károly (1940.11.22 - 2026.05.12) fizikus, címzetes kandidátus, korábbi önkormányzati képviselő és környezetvédelmi szakember 1940-ben született Tolna vármegyében.
Dombóváron érettségizett majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán (ELTE TTK) szerzett fizikus diplomát 1965-ben. 1971-ben kezdett el dolgozni egy fehérvári kutatólaborban, majd 1979-ben védte meg kandidátusi dolgozatát a Magyar Tudományos Akadémián.
Szakmai és tudományos pályája mellett élénken érdeklődött a közélet iránt, ezért már az 1990-es rendszerváltáskor bekapcsolódott Székesfehérvár Közgyűlésének munkájába, és húsz esztendőn át volt a képviselőtestület tagja. Több cikluson keresztül dolgozott a ma 14. számú – a Köfém lakótelepet, Ráchegyet, Búrtelepet, a Seregélyesi út környékét és Börgönd városrészt is magában foglaló – választókörzetben élőkért.
Emellett szakmai ismeretei és saját elköteleződése is a környezetvédelem témájához kötötték. A Környezetvédelmi Bizottság elnökeként fáradhatatlanul a város zöldfelületeinek növeléséért, értékeinek megmentéséért tevékenykedett. Kiemelkedő a Sóstó Természetvédelmi Terület kutatójaként és védelmének aktív alakítójaként végzett munkája. A megóvás mellett a bemutatás is fontos célja volt, szerzője a területről szóló monográfiának, a Székesfehérvár Zöld Arca című kötetnek. Szerkesztője volt többek között A "Lánczos Kornél - Szekfű Gyula Ösztöndíj" Alapítvány 10 éve 1993-2002./Szekfű Gyula élete és munkássága című jubileumi kiadványnak.
Szenvedélyesen szerette a fotózást és lelkesen gyarapította legendás lepkegyűjteményét.
Emellett kiemelt helyet foglalt el életében családja, amelyben generációkon átívelően segítették egymást összetartva, szeretetben. Dr. Banizs Károlyt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata saját halottjának tekinti. A város vezetése és közössége mély fájdalommal, családja gyászában osztozva búcsúzik az egykori képviselőtől. Emlékét megőrizzük!