-
Egy élet szeretetben!
A napokban ünnepelte 95. születésnapját a Székesfehérváron élő Németh Mihályné. Városunk nevében Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte fel Mária nénit, és nyújtotta át számára Székesfehérvár ajándékait és a gratuláló miniszterelnöki emléklapot.
2026.05.04. -
Lomtalanítás a lakótelepeken
Május 16-án, szombaton megújult és a remények szerint kényelmesebb formában indul a társasházi lomtalanítás Székesfehérváron. A részleteket hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón ismertette Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője.
2026.05.04. -
Játékvarró műhely
Kedden ismét kinyit a Négykezes kedd – Játékvarró Műhelye. Az ügyeskezűek a Hetedhét Játékfesztivál „Hétbolha Játékcserebe” programjára készítenek színes, puha játékokat május 5-én, kedden 12 és 16 óra között.
2026.05.04. -
Városi táborok 2026.
2026. június 29. és 2026. augusztus 14. között, hét héten keresztül gazdag programokkal, remek nevelőkkel várja a táborozókat a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig 2026. július 5. és július 24. között három turnusban (turnusonként 5 éjszaka időtartamban) várják a táborozókat.
2026.05.04.
Életmentő verseny - a Vöröskereszt megtartotta a vetélkedő Fejér vármegyei fordulóját
Az egyik feltételezett szituáció szerint súlyos sérülést szenvedett az egyik fiatal, miután elütötte őt egy személyautó. A nyílt seb a lábán ugyan csak festve van, a versenyzőknek mégis úgy kellett ellátniuk a sérültet, mintha az valódi lenne.

Az egyik középiskolás csapat kapitánya Szabó Alexandra azt mesélte, édesanyja ápoló és ő is annak tanul, azért mert ő is segíteni szeretne másokon.

Egy másik szituációban egy fiatalembernek megállt a szíve. A diákok gyorsan észlelték, hogy a beteg nem lélegzik és a keringése sincs, azonnal megkezdték az újraélesztést és értesítették a mentőket.

Az elsősegélynyújtó verseny résztvevői a verseny előtt sokat készültek és tanultak az elsősegélynyújtásról és az életmentésről.
A verseny Fejér vármegyei fordulóját különleges divatbemutatóval nyitották meg ünnepélyesen. Az Árpád iskola diákjai saját kollekciójukat mutatták be. Az újrahasznosított ruhákat a technikum tanulói készítették.

A megmérettetést évről évre megrendezi a Vöröskereszt, mint azt a megyei igazgató Szücsné Szigeti Hedvig mondja azért, hogy az elsősegélynyújtási ismereteket minél szélesebb körben megismertessék."Mindig igyekszünk úgy összeállítani a feladatokat, hogy mindenféle életszituációt produkálunk a gyerekeknek, ezért nagyon fontos, hogy a versenyeinken imitátorok is részt vesznek. Az imitátoroknak az a szerepe, hogy valósághű sebeket festünk fel rájuk és ők eljátszák azt a szituációt, azt a sérülést, azokat a tüneteket ami alapján a versenyzőknek fel kell ismerni a helyzetet és megfelelőképpen el kell őket játszani."

A versenyre három korcsoportban lehetett jelentkezni. Akik a legtöbb pontot szerzik itt, azok az országos versenyen is bizonyíthatják rátermettségüket. A tavalyi döntőn a bugátosok lettek az ország legjobb elsősegélynyújtói.