-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12. -
A limanowai csata hőseire emlékeztek
A limanovai csata 111. évfordulója alkalmából tartottak a Szent István Művelődési Házban. A programot a hagyományos megemlékezés követte a Városház téren a 10-es huszárok emlékművénél.
2025.12.11.
Együttműködést kötött az Óbudai Egyetem és az Alba Regia SC
„Két nagymúltú – és bízom benne, hogy egyúttal szép jövővel is rendelkező – közösség köt ma megállapodást, ami segít abban, hogy ezek a közösségek együtt és külön-külön is még erősebbé tudjanak válni.” – osztotta meg gondolatait az ünnepélyes aláírást megelőzően Székesfehérvár polgármestere.
Dr. Cser-Palkovics András szerint ez a megállapodás abszolút modern szemléletet tükröz, hiszen a mai világban a tudomány és a sport összekapcsolódása egyre nagyobb jelentőséggel bír.
Nem csak a hallgatói igények szempontjából, hanem a kutatás, majd annak eredményei hasznosításában is, legyen szó akár élsportról, akár szabadidős sportról. „Ha kinézünk ennek az épületnek az ablakán, akkor azt a területet látjuk, ahol a reményeink szerint egy szép fejlesztés valósul majd meg a következő években. Az egyetemnek és az alapítványnak ez a célja, a tervek, a meglévő engedélyek megvannak, bízzunk benne, hogy erre az anyagi keretek is lehetőséget adnak.” – tette hozzá Fehérvár polgármestere, utalva arra a nagyszabású tervre, miszerint itt épülne meg az Óbudai Egyetem egyik új tudományos parkja, ahol az egészséggel összefüggő tudományos, egészségipari kutatások is helyet kapnának. Dr. Cser-Palkovics András azt is kiemelte, hogy az Óbudai Egyetem világviszonylatban is a legjobbak közzé került, s ennek köszönhetően kifejezetten szép jelentkezési szám látható mind a teljes egyetem, mind a fehérvári kar vonatkozásában.
„Egy egyetemnek szorosan együtt kell működnie azzal a társadalommal, azzal a közeggel, amiben működik, ami köré épül. Az Óbudai Egyetemet fenntartó alapítvánnyal közösen a kezdetektől fogva azt a célt kívántuk szolgálni, hogy a sport tekintetében is minél nagyobb teret adjunk azoknak a lehetőségeknek, amelyeket a hallgatóink is képviselnek: több mint 13 ezer hallgatónk van, a modellváltáskor kötelezővé tettük a testnevelést, azonnal nyitottunk az élsportolók irányába, egyéni tanrend lehetőségeket adva nekik.” – fogalmazott a sajtótájékoztatón prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, hozzátéve, hogy ha ezt a fejlődést nagymúltú és sikeres sportklubokkal tudják folytatni, az minden résztvevő sikere lesz.

Balássi Imre, az Alba Regia SC elnöke megköszönte az együttműködés lehetőségét mind a város, mind az egyetem irányában, hiszen a sportközgazdász képzés fenntartásával egy hiánypótló szak továbbélését tették lehetővé.
„Az edzői szakmán kívül a sportvezetői szakma az, ami rendkívül hiányos a magyar sportéletben. A képzés duális megvalósításával egy egyedülálló lehetőséget biztosít az egyetem.” – jelentette ki a sportklub elnöke. Hozzátette, kicsit szokatlannak tűnhet, hogy egy magasszintű mérnökképzéssel rendelkező oktatási intézmény egy sportklubbal köt együttműködést, ám a bizonyítottan jól működő duális képzés véleménye szerint olyan fajta irányt vehet a jövőben, ami jól jelzi a város sportszeretetét, egyúttal a gazdaság és innováció iránti elkötelezettségét is. Balássi Imre arról is beszélt, ma már kutatásokkal alátámasztott tény, hogy az egészséges életmóddal szimpatizáló, azt tartó felsővezetők sokkal komolyabb és magasabb szintű teljesítményt tudnak nyújtani az ezeket az értékeket nem követő kollégáikhoz képest.
Mint ismert, az Alba Regia Kar sportközgazdász mesterszakán négy félév alatt, nappali munkarendben, hagyományos és duális formában, valamint levelező tagozaton ismerhetik meg a hallgatók a sportrendezvények stratégiai tervezése mellett a sportágak gazdaságtana, a sportprojektmenedzsment, a marketing, az innováció, a média és a diplomácia területeit az egyes tantárgyakon belül, miközben tudatosan fejlesztett vezetői készségeket sajátíthatnak el.
Az együttműködést a sajtótájékoztató végén ünnepélyes keretek között Simon Balázs, az Alba Regia SC Kft. ügyvezetője és prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora írta alá.