-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Egyelőre nincs zárszámadás - ülésezett a város képviselőtestülete
A képviselőtestületben végül csak 16 képviselő szavazott igennel, ez kevés volt a zárszámadás elfogadásához. A délelőtt folyamán döntött a testület arról is, hogy 2008 május 1-től 20%-al emelkednek a bérleti díjak az önkormányzati bérlakásokban. Az eredeti javaslat 40%-os emelést tartalmazott, végül abban állapodtak meg a képviselők, hogy csak a feltételrendszer pontos kidolgozása után következik további emelés.
2008.04.24. 12:49 |
A képviselőtestületben végül csak 16 képviselő szavazott igennel, ez kevés volt a zárszámadás elfogadásához. A délelőtt folyamán döntött a testület arról is, hogy 2008 május 1-től 20%-al emelkednek a bérleti díjak az önkormányzati bérlakásokban. Az eredeti javaslat 40%-os emelést tartalmazott, végül abban állapodtak meg a képviselők, hogy csak a feltételrendszer pontos kidolgozása után következik további emelés.
A képviselőtestület április 24-i ülésén napirend előtti felszólalásában dr. Cser-Palkovics András javasolta, hogy a Városgondnokság vezetőjét a májusi közgyűlés válassza meg, annak új SZMSZ-ével együtt. Javaslatát támogatták a képviselők. Elfogadta a közgyűlés a Tűzoltóság beszámolóját, a városi kapitány kiemelte, jelentős változások történtek és számos területen sikerült előrelépni.
A 2007. évi zárszámadás vitájában Székesfehérvár polgármestere kiemelte, pozitív egyenleggel zárt a város, növekedett az önkormányzat vagyona: 2006 év végén 65 milliárd, 2007 év végén pedig 67,8 milliárd volt ez az összeg. A legnagyobb kiadást a város számára az intézmények fenntartása jelenti, mintegy 18,7 milliárdot fordítanak erre a célra. 344 millió forintért újítottak fel intézményeket, 2007-ben elsősorban konyhafelújítások zajlottak.
Dr. Cser-Palkovics András Fidesz frakcióvezető a vita során kifejtette, két különböző dolog a város gazdálkodása és a Fehérvár gazdasága. A képviselő úgy látja, hogy 2007 decembere óta nincs egyértelmű többsége a várost irányító koalíciónak, gazdasági ügyekben pedig nincs érdemi párbeszéd a kormányzó pártok és az ellenzék között.
Warvasovszky Tihamér polgármester válaszában kifejtette, az együttműködés érdekében javaslatot tettek különböző szakmacsoportok létrehozására, a kormányzó pártok március 14-ig javaslatot tettek a tagokra, a Fidesz mai napig nem tette meg ezt. A polgármester emlékeztetett, amennyiben a Fidesz nem szavazza meg a zárszámadást, a városi intézményekben dolgozó 4000 embernek okoznak kárt, mivel csak az elfogadás teremt jogi lehetőséget arra, hogy a mintegy 900 millió forintos pénzmaradványt visszaoszthassák az intézményeknek.
A képviselőtestületben végül csak 16 képviselő szavazott igennel, ez kevés volt a zárszámadás elfogadásához.
A délelőtt folyamán döntött a testület arról is, hogy 2008 május 1-től 20%-al emelkednek a bérleti díjak az önkormányzati bérlakásokban. Az eredeti javaslat 40%-os emelést tartalmazott, végül abban állapodtak meg a képviselők, hogy csak a feltételrendszer pontos kidolgozása után következik további emelés.
2010-ig képviselői irodának használhatja a Csanádi tér 5. sz. alatti helyiséget Márton Zoltán, a belső-Viziváros képviselője. A szavazás előtt Brájer Éva képviselő felvetette, számos képviselőnek lenne szüksége képviselői irodára. Cser-Palkovics András frakcióvezető szerint biztosítani kell mindenki számára a munkavégzés feltételeit. Rockenbauer Lajos képviselő felvetette, hogy a Hiemer – házban közös helység is kialakításra kerül erre a célra. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, jóval könnyebb képviselői irodát találni a panelházas körzetekben, mint a kertvárosi részeken.
A képviselőtestület április 24-i ülésén napirend előtti felszólalásában dr. Cser-Palkovics András javasolta, hogy a Városgondnokság vezetőjét a májusi közgyűlés válassza meg, annak új SZMSZ-ével együtt. Javaslatát támogatták a képviselők. Elfogadta a közgyűlés a Tűzoltóság beszámolóját, a városi kapitány kiemelte, jelentős változások történtek és számos területen sikerült előrelépni.
A 2007. évi zárszámadás vitájában Székesfehérvár polgármestere kiemelte, pozitív egyenleggel zárt a város, növekedett az önkormányzat vagyona: 2006 év végén 65 milliárd, 2007 év végén pedig 67,8 milliárd volt ez az összeg. A legnagyobb kiadást a város számára az intézmények fenntartása jelenti, mintegy 18,7 milliárdot fordítanak erre a célra. 344 millió forintért újítottak fel intézményeket, 2007-ben elsősorban konyhafelújítások zajlottak.
Dr. Cser-Palkovics András Fidesz frakcióvezető a vita során kifejtette, két különböző dolog a város gazdálkodása és a Fehérvár gazdasága. A képviselő úgy látja, hogy 2007 decembere óta nincs egyértelmű többsége a várost irányító koalíciónak, gazdasági ügyekben pedig nincs érdemi párbeszéd a kormányzó pártok és az ellenzék között.
Warvasovszky Tihamér polgármester válaszában kifejtette, az együttműködés érdekében javaslatot tettek különböző szakmacsoportok létrehozására, a kormányzó pártok március 14-ig javaslatot tettek a tagokra, a Fidesz mai napig nem tette meg ezt. A polgármester emlékeztetett, amennyiben a Fidesz nem szavazza meg a zárszámadást, a városi intézményekben dolgozó 4000 embernek okoznak kárt, mivel csak az elfogadás teremt jogi lehetőséget arra, hogy a mintegy 900 millió forintos pénzmaradványt visszaoszthassák az intézményeknek.
A képviselőtestületben végül csak 16 képviselő szavazott igennel, ez kevés volt a zárszámadás elfogadásához.
A délelőtt folyamán döntött a testület arról is, hogy 2008 május 1-től 20%-al emelkednek a bérleti díjak az önkormányzati bérlakásokban. Az eredeti javaslat 40%-os emelést tartalmazott, végül abban állapodtak meg a képviselők, hogy csak a feltételrendszer pontos kidolgozása után következik további emelés.
2010-ig képviselői irodának használhatja a Csanádi tér 5. sz. alatti helyiséget Márton Zoltán, a belső-Viziváros képviselője. A szavazás előtt Brájer Éva képviselő felvetette, számos képviselőnek lenne szüksége képviselői irodára. Cser-Palkovics András frakcióvezető szerint biztosítani kell mindenki számára a munkavégzés feltételeit. Rockenbauer Lajos képviselő felvetette, hogy a Hiemer – házban közös helység is kialakításra kerül erre a célra. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, jóval könnyebb képviselői irodát találni a panelházas körzetekben, mint a kertvárosi részeken.