Hazai pályán egyenlített a MÁV Előre SC-Foxconn csapata az Extraliga elődöntőjében

A MÁV Előre SC-Foxconn férfi röplabdacsapata házigazdaként 3-1-re nyert a Kazincbarcika ellen a férfi röplabda Extraliga elődöntőjének második mérkőzésén pénteken, így egyenlített a párharcban.
MÁV Előre SC-Foxconn - GreenPlan-VRCK 3-1

2023.04.07. 20:30 |

A két együttes első, hétfői mérkőzésén a Vegyész a találkozó második felében elsősorban rutinjának és jobb nyitásainak köszönhetően kerekedett riválisa fölé, de a második összecsapáson a székesfehérváriak arra készültek, hogy a kulcsszituációkban nyugodtabban röplabdázzanak és jobb megoldásokat válasszanak.

A pénteki mérkőzést mindkét együttes rengeteg hibával kezdte, éppen ezért sokáig nem is alakult ki jelentős különbség a felek között.

A Toronyai Miklós edzette vendégcsapat nyugodott meg előbb, és a vendégek koncentrált játékkal simán jutottak vezetéshez. A második játszmára rendezte sorait a hazai együttes, amelyben a válogatott Pesti Marcell mellé a többiek is felzárkóztak a pontszerzésben. A fehérváriak elsősorban blokkteljesítményben kerekedett ekkor a VRCK fölé, amit a vendégek a többi játékelemben nem tudtak kompenzálni. A harmadik etapra lendületben maradt a vendéglátó, de hatalmas csata folyt a pályán, amelyben a jó megoldásokat mindkét oldalon bosszantó hibák tarkították. A házigazdák 20-20 után az albán Leonardo Doda nagyszerű nyitósorozatával állva hagyták riválisukat és megszerezték a vezetést.
A negyedik felvonásban továbbra is jól szervált és blokkolt a hazai együttes, amely így vezetett. A Kazincbarcika próbált ugyan kapaszkodni, de a feladóátló mellett ezúttal nem akadt kiemelkedő teljesítmény a borsodiaknál, akik így alulmaradtak Székesfehérváron.

A legeredményesebb játékosok: Doda 18, Pesti 16, Koci 13, Eke 12, illetve Csoma 27.