Egy góllal a Hajduk Split nyert a MOL Fehérvár FC ellen az első edzőmérkőzésen

A MOL Fehérvár FC a januári felkészülési időszak első edzőmérkőzésén a horvát élvonal második helyezett Hajduk Split ellen lépett pályára Porecsben. Az összecsapásnak helyet adó edzőpálya ismerős volt a csapatnak, mivel két éve már játszott itt felkészülési mérkőzést.
2023.01.11. 19:27 |

A két csapat 4x30, összességében 120 perces mérkőzést vívott egymással. A fehérváriaknál Kenan Kodro duplázott a horvát élvonal második helyezettje ellen.

Hajduk Split-MOL Fehérvár FC 3-2 (3-1, 0-1, 0-0, 0-0)

Huszti Szabolcs a Kovács D. - Bese, Serafimov, Stopira, Hangya - Pokorny, Kovács B. - Menyhárt, Houri, Funsho - Kodro kezdő tizenegyet küldte pályára a Hajduk ellen. Két tizenegyes volt az első 30 percben, a hatodikban a Split Livaja révén szerzett vezetést, majd a 9. percben Kodro értékesítette a Vidinek megítélt büntetőt. A 13. percben Livaja akcióból juttatta vezetéshez a Hajduk csapatát, majd a 25. minutumban Sahiti növelte az előnyüket. Az első félidő második szakaszának a végén, az 58. percben Kodro hozta vissza a meccsbe a Vidit.

Szünet után a Rockov - Nego, Larsen, Kojnok, Heister - Christensen, Pető - Schön, Dárdai, Kastrati - Szabó L. összeállításban folytatta a mérkőzést a MOL Fehérvár, így bemutatkozott Vidi-mezben a norvégTobias Christensen, valamint a felkészüléshez decemberben csatlakozott fiatal játékos, Pető Milán. Helyzetek voltak mindkét oldalon, de gól már nem született, a Hajduk Split nyert 3-2-re.

A MOL Fehérvár FC-re csütörtökön és pénteken edzés vár Novigradban, szombaton az Eszék elleni újabb felkészülési meccs következik Umagban.