Egy félidő alatt lerendezte a Vidi a továbbjutást a Magyar Kupában, jöhet a Fradi!

A Taksony ellen játszott visszavágót a MOL Vidi a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Idegenben 1-0-ra nyertek a piros-kékek, a sóstói stadionban pedig az első negyvenöt percben további három gólt tettek hozzá előnyükhöz. Végül 3-0-ra nyertek a visszavágón NB III-as ellenfelük ellen, és bejutotak a legjobb nyolc közé a kupában. Este az is kiderült, hogy a négy közé jutásért a Ferencváros lesz az ellenfél.
2019.02.27. 20:12 |

Egygólos előnyből várta a MOL Vidi a Taksony elleni Magyar Kupa-visszavágót. Marko Nikolics négy ponton változtatott egy héttel korábbi kezdőjén, ezúttal a Tujvel – Hangya, Juhász (Nego), Vinícius, Stopira – Hadzic (Milanov), Berecz, Nikolov, Huszti (Pátkai) – Hodzic, Futács tizenegyet küldte pályára. Az első lehetőség a hatodik percben Hodzic előtt adódott, aki Hangya beadása után csúsztatott mellé. Három perccel később lábbal is veszélyeztetett a bosnyák, lövése egy védőn megpattanva kerülte el kevéssel a kaput. A 17. percben Futács közeli fejesét fogta Ivancsics. A 26. percben góllá érett a Vidi-fölény: Huszti végezhetett el szabadrúgást 17 méterről, és védhetetlenül lőtt a kapu jobb oldalába. A 32. percben már kettő volt az előny, Anel Hadzic tekert balról gyönyörűen a bal alsó sarokba. A 37. percben Tujvel védte Szilágyi lövését, válaszul Hodzic tüzelt nem sokkal fölé húsz méterről. A 42. percben Huszti csapott le a továbbcsorgó labdára és pöckölte a kapuba a kivetődő Ivancsics alatt, megszerezve második gólját. A fehérváriak így 3-0-s vezetéssel vonulhattak szünetre.

A második félidő első helyzetét Milanov alakította ki, remek centerezését követően Futács elől mentett nagyot egy védő, majd a szöglet után Berecz távoli lövése Hodzic lábát érintve utat talált a kapuba, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. A 60. percben Hodzic húzott befelé balról, majd lőtt fölé. A 62. percben Juhász hibázott nagyot az alapvonalnál, de Tóth György éles szögből leadott lövése elkerülte Tujvel kapuját. A 65. percben egy nagyon rosszul kifejelt labdát Nikolov vágott fölé, három perccel később Juhász életerős fejese pattant mellé egy védőről. A 79. percben Nego centerezett remekül Bereczhez, a középpályás lövését azonban Ivancsics hárította. A 88. percben Hodzic készítette le a labdát Nikolovnak, aki megint csak fölé tüzelt. A hosszabbításban még Hodzicnak is megvolt a lehetősége a gólszerzésra, az eredmény azonban maradt 3-0. A MOL Vidi így 4-0-s összesítéssel búcsúztatta a Taksony csapatát, és a Magyar Kupa következő körébe jutott.

Mol Vidi - Taksony SE 3-0 (3-0)
Gl.: Huszti (2), Hadzic.

A nyolcaddöntőket követően szerda este kisorsolták a követklező kör párosítását is, amelyben a MOL Vidi a legfőbb bajnoki rivális, listavezető Ferencváros ellenfele lesz! Az első mérkőzést március 13-án a Groupama Arénában rendezik.