-
Lomtalanítás a lakótelepeken
Május 16-án, szombaton megújult és a remények szerint kényelmesebb formában indul a társasházi lomtalanítás Székesfehérváron. A részleteket hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón ismertette Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője.
2026.05.04. -
Játékvarró műhely
Kedden ismét kinyit a Négykezes kedd – Játékvarró Műhelye. Az ügyeskezűek a Hetedhét Játékfesztivál „Hétbolha Játékcserebe” programjára készítenek színes, puha játékokat május 5-én, kedden 12 és 16 óra között.
2026.05.04. -
Városi táborok 2026.
2026. június 29. és 2026. augusztus 14. között, hét héten keresztül gazdag programokkal, remek nevelőkkel várja a táborozókat a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig 2026. július 5. és július 24. között három turnusban (turnusonként 5 éjszaka időtartamban) várják a táborozókat.
2026.05.04. -
Egy éves a MeseKuckó
TARSOLY Ifjúságért Egyesület MESE-KUCKÓja egy éves lett, ebből az alkalomból május 9-én megünneplik a jeles évfordulót mesékkel, játékokkal, tortával.
2026.05.04.
Egészségnapot rendeznek a Belváros és környéke lakóinak szombaton
Május 10-én, szombaton 9.00 és 13.00 óra között várnak minden érdeklődőt a Munkácsy Mihály Általános Iskolában. Lesz általános állapotfelmérés, testösszetétel- és csontsűrűség-mérés, kardiológia, dietetikai tanácsadás, légzésfunkció vizsgálat és érszűkület-mérés. Az alapszűrésekre (vérnyomás, vércukor és koleszterin mérés) nem szükséges bejelentkezni, ezekre időpont-egyeztetés nélkül, bármikor lehet menni a nap folyamán.
A testösszetétel- és csontsűrűség-mérésre, kardiológiai és dietetikai tanácsadásra, légzésfunkció vizsgálatra és érszűkület-mérésre regisztrálni kell május 5-én, hétfőn 8:00 és 16:00 között a +36 70 455 9930-as telefonszámon.
Nagyon fontosak ezek az ingyenes szűrővizsgálatok melyekkel újra és újra arra hívjuk a fel a figyelmet, hogy foglalkozzunk az egészségünkkel, törődjünk magunkkal! Használjuk ki azokat az alkalmakat, melyekkel akár hónapokat is spórolhatunk, hiszen nem kell sorban állnunk – hangsúlyozta Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok. Hozzátette, nincs még egy olyan város, ahol ilyen szervezetten zajlanának a szűrőnapok. Ebben Székesfehérvár élen jár!
A Munkácsy Mihály Általános Iskolában, a Gyümölcs utcában még nem volt egészségügyi szűrőnap, ezért ez az alkalom különösen fontos! – emelte ki Lehrner Zsolt alpolgármester, önkormányzati képviselő. Hozzátette, hogy a vizsgálatok nagyon fontosak a megelőzés szempontjából, és jó, ha a nyári üdülések előtt is végeztetünk szűréseket. A vizsgálatokhoz komoly berendezéseket használnak, ez akár kontroll szempontjából is fontos lehet. Szeretettel várják az idősebbeket, a fiatalokat, és soha nem késő elkezdeni a megelőzést! – hangsúlyozta Lehrner Zsolt, aki köszönetét fejezte ki Östör Annamáriának és a szervező Egészségfejlesztési Irodának.
Dr. Keresztury Lászlóné, a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szakmai vezetője arra hívta fel a figyelmet: a telefonos bejelentkezésnél előfordul, hogy sokszor kell próbálkozni, mert nagyon sokan hívják őket. Fontos kiemelni, hogy ez a lehetőség nem diagnosztikai kontrollvizsgálat, hanem szűrés. Aki erre a napra nem kerül be, annak érdemes figyelnie a további lehetőségeket, mert június 21-ig szinte minden hétvégén szerveznek szűrőnapokat a város különböző pontjai. Lesz ilyen alkalom az István Király Általános Iskolában, a Tóvárosi Általános Iskolában, a Vörösmarty Általános Iskolában és a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban is.