-
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Kitüntetésre várják az ajánlásokat
Négy városi díjra várják a székesfehérváriak javaslatait. A tisztelet és a megbecsülés kifejezésére a zenei munkásságával, a Nemzeti Emlékhely megőrzésével, valamint karitatív, illetve a gazdasági téren végzett tevékenységével kitűnő személyekre, illetve közösségekre lehet javaslatot tenni augusztus 5-ig.
2026.07.30. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
Duális mentorok és hallgatók találkoztak a Petőfi Kultúrtanszéken
Kötetlen formában találkozhattak vállalati mentoraikkal és hallgatótársaikkal a duális képzésben részt vevő diákok kedden a Petőfi Kultúrtanszéken.
„A Petőfi Kultúrtanszék létrehozásával az volt a város célja, hogy legyen egy közösségi tér a fiatalok számára, ezzel megmentsünk egy régi kulturális értéket, a régi Petőfi mozit és létrehozzunk valami újat, ami a fiatalokat idevonzza és közösséggé szervezi. Az elmúlt hónapok azt mutatják, hogy ez a kezdeményezés sikeres volt.” - köszöntötte a résztvevőket Cser-Palkovics András polgármester, aki köszönetet mondott az egyetemek képviselőinek, a céges partnereknek és a diákoknak is, akik évről évre egyre többen érdeklődnek a duális képzési forma iránt.
Az este köszöntőkkel kezdődött, majd a szórakozás vette át a főszerepet. Fellépett Zabos Regina, a Fehérvár Hangja 2015. évi győztese, majd este borkóstolóval zárult a Petőfi Kultúrtanszéken.
Az esten részt vett Mészáros Attila alpolgármester, a duális partnercégek képviselői, valamint a három intézmény tanárai és hallgatói.
Dr. András Krisztina, a BCE Székesfehérvári Campus rektori megbízottja kiemelte, hogy a duális képzési forma újdonságnak számít a képzési palettán, ezért különösen fontosak az ilyen alkalmak, amikor kötetlenül beszélgethetnek a hallgatók és mentoraik. Elmondta, hogy a Corvinus Egyetem duális képzési központként gondol a fehérvári campusra. Hozzátette, hogy sokat köszönhet az egyetem a duális képzéseknek, a vállalatoknak és a hallgatóknak, akik nagy számban jelentkeznek a campusra. Szólt arról is, hogy uniós források bevonásával komoly infrastrukturális és szakmai fejlődés indult el a BCE Székesfehérvári Campusán.
Dr. Vizi László Tamás, a Kodolányi János Főiskola rektorhelyettese elmondta, az elmúlt évek tapasztalata, hogy a Kodolányi sikeresen kapcsolódott be a duális képzésbe. Kiemelte, hogy a megjelent felvételi eredmények alapján nőtt az érdeklődés a főiskola székesfehérvári képzései iránt is. Elmondta, hogy 2016-tól négy szakon folyik duális képzés az intézményben, ezek közé tartoznak a gazdálkodás és menedzsment, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrás menedzsment és a szociális munka szakok.
Dr. habil. Györök György, az ÓE Alba Regia Műszaki Karának dékánja arra hívta fel a figyelmet saját pályakezdését felelevenítve, mennyire fontos a fiatalok számára, hogy egyenrangú partnerként kezeljék őket a munkahelyeken és mentoraik segítő, támogató attitűddel tanítsák őket.