-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Dr. Tóth Mihály kapta idén a Szent István-díjat
„Elismerés egy élet munkájáért” mottóval immár ötödször adták át a Szent István-díjat kedden este. Az elismerésben az részesülhet, akinek szakmai munkássága és emberi hozzáállása méltó államalapító királyunk értékrendjéhez. A díjat a kuratóriumi tagok döntése értelmében idén dr. Tóth Mihály vehette át augusztus 19-én a Szent István Művelődési Házban.
2008.08.20. 03:34 |
„Elismerés egy élet munkájáért” mottóval immár ötödször adták át a Szent István-díjat kedden este. Az elismerésben az részesülhet, akinek szakmai munkássága és emberi hozzáállása méltó államalapító királyunk értékrendjéhez. A díjat a kuratóriumi tagok döntése értelmében idén dr. Tóth Mihály vehette át augusztus 19-én a Szent István Művelődési Házban.
Szent István ünnepének előestéjén, augusztus 19-én adták át idén azt a magánszemélyek által alapított elismerést, amit szakmai és emberi értékeket figyelembe véve ítél oda évről-évre a kuratórium. Spányi Antal megyés püspök, a kuratórium elnöke elmondta: az elismerést minden évben olyan székesfehérvári személyiségnek ítélik oda, akinek munkásságához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István öröksége szolgált iránymutatásul és ennek szellemében kiemelkedő tevékenységet végez.


2008-ban a Szent István-díjat dr. Tóth Mihály vehette át a kedd esti ünnepségen. A Budapesti Műszaki Főiskola Számítógéptechnikai Intézetének (ma Regionális Oktatási és Innovációs Központ) korábbi igazgatója többek között azért részesült az elismerésben, mert a határokon túlra is elvitte Székesfehérvár hírnevét.


Korábbi díjazottak: 2004-ben Sobor Antal író, tanár
2005-ben Dr. Fitz Jenő régészprofesszor, a gorsiumi ásatások vezetője
2006-ban Dosztál Béla, az '56-os székesfehérvári Nemzeti Bizottság
Ideiglenes Intéző Bizottságának volt titkára
2007-ben Sulyok János Ignác, a püspöki könyvtár levéltár volt igazgatója posztumusz és
Dr. Martyn Gizella orvos