Delfines úszók sikerei a bécsi utánpótlás versenyen

A 18. Simmeringer Delphincup elnevezésű nemzetközi utánpótlás úszóversenyen vendégeskedtek a fehérvári Delfin SE úszói. Rendszeresen indulnak a bécsi viadalon, és ezúttal is kiváló eredményeket értek el a delfinesek.
2018.10.08. 11:05 |
Czifra Patrik 50 méteres mellúszásban elért 29.85 másodperces ideje volt a legjobb eredmény, de Dániel András, a Delfin SE vezetője a többi fiatallal is maximálisan elégedett volt. Nem csoda, hiszen Czifra összesen négyszer, Várnai Márton, Vaskó Bálint, Fekete Bertalan és Czifra Kiara pedig háromszor állhatott fel  dobogó tetejére.Várnagy Zita második és harmadik helyezést is szerzett, és szintén jó formát muttott, helyezett volt Fogas Zsófi, Budai Nóra, Szánti Gergely és Almási Alex.

1. Magyar fiatalok főszerepben, újabb kosárkrimit nyert meg az Európa-kupában az Alba Fehérvár

Jó kezdés, hosszabbításos idegenbeli győzelem után hazai pályán folytatta a csoportkörös szereplést az Alba Fehérvár a FIBA Európa-kupában. Izgalmakban most sem volt hiány, a legvégén Filipovics Márkó bravúros dobása kellett a győzelemhez. Szintén kitett magáért a védekezésben és támadásban is hasznos Keller Iván. Ezúttal az első körben a Varesétől sima vereséget szenvedő bolgár Rilszki Szportiszt volt Lóránt Péterék ellenfele.

2018.10.23.
  2. Négy forduló óta veretlen a MÁV Előre a NB II. Nyugati csoportjában

3:0-ra nyert a MÁV Előre SC az 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia U21 otthonában. Blázs Eszterék így már négy forduló után veretlenek és MÁV Előre eddig mind a négy bajnoki találkozóját győzelemmel zárta a 2018-2019-es évadban.Női NB II, Nyugati csoport:1.MCM-Diamant KRA – MÁV Előre SC 0:3 (-21, -20, -22)

2018.10.22.
  3. Büntetett a Salzburg emberelőnyben - három góllal kikapott a Fehérvár AV 19

Ipari mennyiségű kiállítást kapott a Fehérvár AV 19 itthon, az előző szezon döntőse, a Salzburg ellen. A "nehézsúlyú" ellenfél ezúttal megállt hét szerzett gólnál, de a Volán csak négyig jutott. Voltak jó periódusai a hazaiaknak, de az osztrák együttes fórjai kifogták a szelet a vitorlájukból. A fehérváriak mérlege: huszonnégy büntetőperc és hat kapott gól emberhátrányban.

2018.10.21.
  4. "Könnyed, hátradőlős": egyetlen ponttal verték a fehérvári kosarasok a Jászberényt

A portói európai kupameccs után hosszú utazással a lábakban játszottak bajnokit az Alba Fehérvár kosarasai Jászberényben. Az öt külföldivel felálló és azokat alig forgató berényiek kamikáze-stílusban kezdtek, tíz fölött vezettek egy negyed után. Felébredt a sok triplát dobó Alba, sikerült fordítani, de a győzelem az utolsó pillanatig kétséges volt.