Kézilabda - Debrecenben nyert az Alba Fehérvár KC

Végre megmozdult valami, és összességében magabiztos győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC. Deli Rita gárdája Debrecenben nyert két góllal.

2017.10.18. 19:47 |

A Kisvárda és Vác elleni egygólos hazai vereségek után talán sokan azt gondolták, elátkozták idénre az Alba Fehérvár KC-t. Az azonban a korábbi meccseken is látszott, hogy több van a gárdában, mint amit eddig mutatott. Nos, ez Debrecenben – ott, ahol sosem könnyű győzni – végre kijött a csapatból. A keretben már ott volt a múlt héten igazolt brazil kapus, Flavia Gabina, Gorsenyina meg ott folytatta, ahol a Vác ellen abbahagyta – akkor tizenhárom találatig jutott, szerdán pedig kilencig. A meccs elején nem igazán tudott ellépni egyik gárda sem a másiktól, de a Fehérvár negyedóra magasságában rákapcsolt, és bő tíz perccel a szünet előtt már öttel is vezetett, a félidőre ebből négy maradt meg (13-17). A második játékrészben majdnem tizenöt perc kellett a Lokinak mire kettőre tudta csökkenteni a különbséget, de ennél közelebb már került ellenfeléhez a hazai gárda. 1:13-mal a vége előtt négygólos fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző, így nem kellett aggódni. Az Alba Fehérvár KC 27-25-re nyert Debrecenben, és ezzel második vendégsikerüknek örülhettek Májerék.