-
Zöld Szombat Fehérváron
Június 27-én, szombaton 10 órától a Zöld Szombat keretében a Fehérvári Zöld Közösség izgalmas előadásokkal várja az érdeklődőket a VMK Budai Úti Tagkönyvtárában. A délelőtt folyamán a közösségi kertekről és az otthoni önfenntartásról kaphatnak hasznos tippeket a résztvevők. Mindenkit szeretettel várnak az előadásokra!
2026.06.26. -
Kertmozi Öreghegyen
Folytatódik a nyár egyik legnépszerűbb programsorozata, a Kertmozi Székesfehérváron. Június 26-án és 27-én, pénteken és szombaton az Öreghegyen lesznek a szabadtéri filmvetítések. Két parádés vígjátékkal várják a közönséget.
2026.06.25. -
Zöldebb, árnyékosabb Fehérvárért!
Az egyre forróbb nyarak, a hőhullámok és az aszály mindannyiunk életét érintik. Ezért fontos, hogy városunk fejlesztései során kiemelt figyelmet kapjon a fák és zöldfelületek védelme, az árnyékolás növelése, a vízmegtartás és természeti értékeink megőrzése.
2026.06.25. -
Limonádé túra Sóstón
Hűsítő limonádé túrára várják a természetbarátokat június 27-én, szombaton a Sóstó Természetvédelmi Területen. A kirándulás 10.15 órakor a Látogatóközponttól indul, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges.
2026.06.25.
Csillogj csomagolásmentesen karácsonykor! - példát mutat a Depónia
Csütörtökön a cég csalai telephelyén tartott eseményen a Polgármesteri Hivatal díszeit Lehrner Zsolt alpolgármester és Györök Orsolya főkertész helyezte el a karácsonyfán.
A Depónia Nonprofit Kft. negyedik alkalommal csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét kezdeményezéshez, amelynek missziója, hogy megszólítsa az embereket és rávilágítson a hulladékcsökkentés jelentőségére. Ennek szellemében olyan akciót találtak ki, amelynek középpontjában a hulladék újrahasználata áll. A hagyományokhoz hűen november második felében idén is rendeztek gardróbcsere-akciót és a csomagolás témakörét körüljárva osztották meg ételtárolási és szállítási jógyakorlataikat egymás között a kollégák, felhívva a figyelmet a többször használatos műanyag- vagy üvegdobozok, poharak használatára az egyszer használatos műanyag és papír helyett – tudtuk meg Budai Dórától, a cég PR-vezetőjétől.
Az idei jógyakorlatot folytatva, a városi cégek közötti csapatkohézió erősítése érdekében egy felhívással fordultak hozzájuk.
Arra kérték őket, hogy mindenki készítsen egy-egy karácsonyfadíszt a saját munkahelyén keletkező szelektív hulladékból. Csütörtökön egy közös program keretében díszítették fel a Depónia karácsonyfáját a Fehérvár Médiacentrum Kft., a Fejérvíz Zrt., a Polgármesteri Hivatal, a Székesfehérvári Városfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft., a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft., a SZÉPHŐ Zrt., az Önkormányzati Informatikai Központ Nonprofit Kft. és a Depónia Nonprofit Kft. osztályainak képviselői. A résztvevőket Lehrner Zsolt köszöntötte. Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében is minél szélesebb körben fel kell hívni a figyelmet a téma fontosságára. A Depónia, mint hulladékkezelő számos kezdeményezése ösztönzi arra a fehérváriakat és a térségben élőket, hogy körültekintőek legyenek a hulladékok szelektálása kapcsán.
A hulladékgazdálkodás ma már sokkal összetettebb feladata, mint 20-30 évvel ezelőtt volt. A Pénzverő-völgyi telep fejlesztéseiről és a hulladékkezeléssel kapcsolatos ismeretek átadásáról Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője szólt, majd ismertették az Európai Hulladékcsökkentési Hét eddigi eseményeit. Bemutatták a cég és a Fehérvár Médiacentrum Kft. együttműködésében készült legújabb oktatófilmet, amelyben a nemrégiben munkába állt szelektív hulladékválogató rendszert ismerhetik meg a nézők.
A filmvetítést követően közösen díszítették fel a karácsonyfát, amelyre lejárt határozatokból, meghívókból, csavarból, pulóverből, kávékapszulából, PET-palackból, halas konzervdobozból és kondenzátorból készült csillagok, harangok kerültek. Az irodai mütyü arany színű dísz gemkapocs, iratrendező és USB- kábel darabból készült, míg az ezüstszínben pompázó kukásautó kartonból született. Nagy sikert aratott a 12,5 KPE csőből és tömítőgyűrűkből álló karácsonyfa, az iratfedélből készült juharfalevél, amelynek közepén egy kupak jeleníti meg az Országalmát, valamint a kazettacímkézés technikával készült, függeszthető videokazetta. A fa tetejére az igazgatóság által készített hármas dísz került, amelyet drótból hajtogattak és chipszes zacskóval, valamint teafilter tasakkal burkoltak.