-
Februárban is izgalmas programokkal vár mindenkit az Apró kezek!
Tavaly novemberben nyitott meg Székesfehérváron, a Távirda u 2. szám alatt az Apró kezek bemutatóterem. Az Apró kezek fő motivációja, hogy minden gyermek megtalálja azt az elfoglaltságot, ami feltölti pozitív energiával, fejlődni tud tőle és önbizalmat ad neki a hétköznapokban.
2026.01.28. -
Sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleit segítő program indul
Az Alba Mentor Humán Szolgáltató Alapítvány „Komplex szülősegítő program – támogatás a fiatal felnőttek kíséréséhez” címmel ingyenes programot indít február 3-i kezdéssel, amellyel sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleinek nyújtanak gyakorlati segítséget. Jelentkezni az Alapítványnál lehet.
2026.01.28. -
95 tevékeny esztendő
Egész életében Székesfehérváron élt, s gazdálkodott férjével együtt a 95 esztendős Tőke Istvánné Szatmári Julianna, akit szerdán délelőtt köszöntött otthonában Deák Lajosné, a körzet önkormányzati képviselője. A születésnapos Julianna néni ma is tevékenyen, sőt vidáman tölti napjait, süt, főz, kertet gondoz. A híreket is figyeli, bár azokra – ahogy némi huncutsággal mondja – egy óra múlva már nem is emlékszik.
2026.01.28. -
Székesfehérvár, a gazdag múltú város
Az idei esztendőben is folytatódik az a lassan három évtizedes hagyomány, amelyet az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület indított útjára: minden esztendőben gyermekrajzokkal – és immár versekkel – illusztrált naptárt adnak ki, mindig Székesfehérvár egy újabb „arcát” megmutatva. 2026-ban a „gazdag múltú város” került a középpontba, amelyet a falinaptár lapjain 15, az asztali naptárban pedig 14 ifjú alkotó munkája mutat be.
2026.01.28.
Családi programok pénteken és szombaton Csalán, Börgöndön és Kisfaludon
A töklámpás készítése, a tökfaragás régi hagyomány hazánkban – az első erről szóló történet egészen Salamon királyunk idejébe nyúlik vissza. A 20. század eleji paraszti világban már kifejezetten kedvelt volt Magyarországon a töklámpások készítése, amivel ijesztgették, heccelték egymást a fiatalok. Manapság már inkább lakásdísznek használják ezeket a látványos lámpásokat, amelyekben gyertya vagy mécses szolgál fényforrásként.
Kisfaludon is régi hagyomány már az a tökfaragó délután, amelyet felvonulás zár. A kulturális központ és a Kisfaludi Hagyományőrző Kulturális Egyesület közös szervezésében zajló eseménynek október 21-én, pénteken ad otthont a Kisfaludi Közösségi Ház. 17 órától lehet faragni a tököket, majd 18 órától az alkotók és kísérőik az elkészült tökfejekkel felvonulnak a település utcáin, ahol egy-egy háznál megállva teával, forralt borral kínálják őket a menetben gyönyörködő városrészlakók. A programon tököt mindenki kap a szervezőktől (a készlet erejéig), de a faragáshoz szükséges eszközökről a résztvevőknek maguknak kell gondoskodniuk.
Október 22-én, szombaton 16 órától a Csalai Közösségi Térbe várják a városrészben élőket őszi kézműves foglalkozásra, amelynek célja, hogy az ősz gyönyörű színeit az otthonukba is bevigyék az emberek. Az este hatig tartó foglalkozáson kopogtatók és asztaldíszek készülnek, az alapanyagokat a szervezők biztosítják.
Börgöndpusztán a Tó Söröző október 28-án, pénteken 17 órától a Börgöndi halloweennek ad otthont. Az este hétig tartó családi programon cukorkagyűjtő ösvény várja a gyerekeket ügyességi és kreatív feladatokkal, lesz halloween témájú arcfestés és tökfaragás is – ehhez a tököt a szervezők biztosítják, a faragáshoz szükséges eszközökről pedig a résztvevőknek kell gondoskodniuk.