Családi és gyermekprogramokkal zárul a Kapocs Központ a családokért projekt

A Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány egy nyertes TÁMOP pályázatnak köszönhetően, két éven keresztül valósíthatott meg egy olyan projektet, amely elősegíti a családbarát és összetartó kisközösségi környezet kialakítását és működtetését. A Kapocs Központ - a családokért projekt április 2-án, az Autizmus Világnapján zárul. A Városház téren családi és gyermekprogramok lesznek majd figyelem felhívó séta kezdődik a belvárosban.
2014.03.26. 10:25 |
A Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány egy nyertes TÁMOP pályázatnak köszönhetően, két éven keresztül valósíthatott meg egy olyan projektet, amely elősegíti a családbarát és összetartó kisközösségi környezet kialakítását és működtetését. A Kapocs Központ - a családokért projekt április 2-án, az Autizmus Világnapján zárul. A Városház téren családi és gyermekprogramok lesznek majd figyelemfelhívó séta kezdődik a belvárosban.
Mahlerné Köfner Anikó, a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány kuratóriumának elnöke elmondta, hogy sikeresen zárult a projekt. Összesen 8500 találkozásuk volt az autista gyermekeket nevelő családokkal. A projekt középpontjában a munkavállalás, a munka világába való visszatérés ösztönzése, a családi nevelés, a közösségi együttműködések ösztönzése és a fogyatékosságal élő gyermekt gondozó családok segítése állt. Számos gyakorlati tréning jellegű foglalkozást is tartottak. A programban különös figyelmet fordítottak az autizmussal élő gyermeket nevelő családok segítésére. Mahlerné Köfner Anikó elmondta, hogy új és hiánypótló programokat valósítottak meg, melyek közvetlenül hozzásegítették a Székesfehérváron, Szabadbattyánban és Sárszentmihályon élő családokat ahhoz, hogy családbarát és összetartó kisközösségi környezetben éljenek.
A Kapocs Központ - a családokért című projekt zárórendezvényét április 2-án, az Autizmus Világnapján tartják. A Hiemer-ház báltermében 15 órától konferenciát rendeznek, majd 17 órától a Városház téren lesznek családi és gyermekprogramok játékkal, mesével, zenével és tánccal. 18.30-tól figyelemfelkeltő séta indul a belvárosban "Ragyogj kékben" címmel az Autizmus Világnapja alkalmából.
Az esemény védnökei között van Spányi Antal megyéspüspök is, aki megtiszteltetésnek nevezte, hogy kötődhet a programhoz. Kiemelte, hogy a két évvel ezelőtt útjára indított program meghozta a gyümölcsét a családok javára, akik autizmussal élő gyermeket nevelnek. Spányi Antal megyéspüspök elmondta, a társadalom keveset tud az autizmusról. "Ahány autista, annyiféle, mindegyiknek megvannak a maga sajátosságai" - emelte ki a megyéspüspök, aki szerint meg kell találni azt a fajta tevékenységet, ami leginkább érdekli őket, amihez legjobban értenek.

Közélet

  1. In memoriam Gál Józsefné

    Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.

    2026.07.29.
  2. Évtizedek a gyermekek szolgálatában – két óvodaigazgató vonul nyugdíjba

    A Napsugár Óvodát vezető Mályi Lillát és az Árpád úti Óvodát igazgató Neubauer Jánosnét köszöntötte nyugdíjba vonulásuk alkalmából hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Az óvodák és a gyermekek szolgálatában eltöltött évtizedek elismeréseként Mályi Lilla Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Neubauer Jánosné pedig korábban Székesfehérvár Oktatásáért díjat vehetett át.

    2026.07.27.
  3. Intermodális csomópont

    2030-ig befejeződhet a székesfehérvári intermodális csomópont fejlesztése. Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését.

    2026.07.29.
  4. Van elég ivóvíz Fejérben

    Az ország több pontján vízkorlátozásokat kellett bevezetni a tartós hőség miatt, Fejér vármegyében azonban továbbra is biztosított a folyamatos ivóvízellátás. A FEJÉRVÍZ Zrt. szerint elegendőek a víztermelési kapacitások, ugyanakkor a rendkívül magas nyári fogyasztás miatt a társaság tudatos vízhasználatra kéri a lakosságot.

    2026.07.29.