Ciszterencia – Székesfehérváron találkoznak négy hazai ciszterci iskola öregdiákjai

Székesfehérvár lesz a házigazdája idén a Ciszterencia című rendezvények, ami a négy magyarországi ciszterci iskola öregdiákjainak és tanárainak országos találkozója. Március 9-én, szombaton izgalmas programokkal, egykori diákok előadásaival, kiállítással, irodalmi esttel, baráti találkozásokkal várják a résztvevőket Pécsről, Budáról, Egerből és Fehérvárról.
2024.03.04. 13:48 |
Ciszterencia – Székesfehérváron találkoznak négy hazai ciszterci iskola öregdiákjai

A 2024-es székesfehérvári Ciszterenciát Mindenhol összetartozunk! mottóval rendezik meg.

A mottó arra utal, hogy a hagyományok, a hit, a tudás és az emlékek áthidalják a földrajzi távolságokat és összekovácsolják a négy hazai cisztercis gimnázium egykori és mostani közösségét. Kiváló alkalom ez arra, hogy az öregdiákok elmeséljék, milyen értékeket, tudást, lelkületet kaptak egykor és hogyan kamatoztatták mindezt a való életben, hova jutottak az iskolapadból mostanáig. Mindamellett, hogy a Ciszterencia szakmai rendezvény, lesz lehetőség a beszélgetésre, a nosztalgiázásra és a lelki feltöltődésre is.

Az egész napos programon rövid előadást tart többek között Bartók András biztonságpolitikai szakember, Cserkuthy Hanna divattervező és Kalmár Tibor médiaszakember. Szó esik majd divatról, sörfőzésről, vallásról, egészségről és az örök életről is. A szervezők emellett színes szabadidős programokkal, öregdiákok és tanárok alkotásaiból készülő kiállítással, Ötvös András irodalmi esttel várják az érdeklődőket.

Közélet

  1. Az SNI-s gyerekekért

    A sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozó intézmények eszközbeszerzését és módszertani fejlesztését támogatja az a nyertes pályázati projekt, melynek nyitórendezvényét csütörtökön tartották Székesfehérváron. A Székesfehérvári Tankerületi Központ pályázata által az Arany János EGYMI, a Móri Gárdonyi Géza EGYMI és a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat szolgáltatásait korszerűsítik.

    2025.12.05.
  2. Gyógyulás egy nap alatt

    A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.

    2025.12.03.
  3. Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron

    Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.

    2025.12.04.
  4. Finisben a csomópont átépítése

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.

    2025.12.04.