-
Évadzáró a Vidi utánpótlásnál
Szombaton délután a Sóstói Utánpótlásközpontban gyűltek össze a Vidi up-edzők, hogy egy jó hangulatú évzáró keretében elbúcsúztassák a kilenc év után távozó utánpótlás-sportigazgatót, Simek Pétert. Az eseményen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki szintén megköszönte a szakember elhivatott munkáját.
2026.06.13. -
Világbajnoki selejtező a MET-ben
Július 6-án Székesfehérvár ad otthont a magyar férfi kosárlabda-válogatott Belgium elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésének. Az Alba Fehérvárt Pongó Marcell képviseli a nemzeti csapatban.
2026.06.12. -
Futóterápia
Van egy módszer, ami segít leküzdeni a szorongást, a depressziót, ellenállóbbá tesz a stresszel szemben, támogatja a gyászfolyamatot, a traumák feldolgozását, de addiciók és kiégés esetén is hatékony.
2026.06.12. -
Indul a vb!
A Mexikó-Dél-afrikai Köztársaság párosítással helyi idő szerint csütörtök este elrajtol a 2026-os labdarúgó-világbajnokság. A belvárosi teraszok készen állnak a nyitányra.
2026.06.11.
Challenge Kupa - pokolian nehéz visszavágó vár a MÁV Előre Foxconnra Tatabányán
Pamesa Teruel - MÁV Előre Foxconn 3-0 (14, 18, 21)
A MÁV Előre kiváló formában érkezett a párharc odavágójára. A klub férfi röplabdázói a mérkőzést megelőzően 17 mérkőzésből 16-ot megnyertek. A sikerek közül négyet a Challenge Kupában, ötöt pedig a MEVZA Közép-európai Ligában értek el.
Ez az összecsapás azonban már a kezdetektől más volt, mint amit idén eddig a kék-fehérektől láthatott a közönség. A magyar csapat hibáit kihasználva a házigazda az első két szettet úgy húzta be, hogy az elejétől a végéig vezetett. A harmadik játszmában többször is megvillant Dávid Zoltán vezetőedző együttese, spanyol riválisa azonban le tudta zárni három szettben a mérkőzést.
A legeredményesebb játékos a 13 pontos Emilio Ferrández volt a Pamesa Teruelből. A MÁV Előre csapatában Fazekas Balázs 12 pontig jutott.
„A Pamesa mindenben jobb volt ezen a napon. Támadásban, szervában, védekezésben is stabilan hozták a pontokat. Nem tudtuk velük felvenni a versenyt. Nem voltunk képesek kontrollálni a mérkőzést. Rohantattuk, rengeteg hibával játszottunk, amit kíméletlenül kihasználtak. Most a visszavágóra kell koncentrálnunk. Egy 3-1-es hazai győzelem esetén az aranyszettben bármi megtörténhet. Sokkal több van ebben a csapatban, mint amit ma mutatott. Ez lehet, hogy azért van, mert az ellenfelünk világklasszis szinten játszott, de lehet, hogy azért, mert rossz napot fogtunk ki. Tatabányán meglátjuk” – nyilatkozta Dávid Zoltán, a MÁV Előre Foxconn vezetőedzője a mérkőzést követően.
A párharc visszavágóját a Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnokban rendezik december 21-én 16:15-kor. A magyarországi kupaeseményre a jegyértékesítés a Jegymester.hu oldalon zajlik.