Bravúros hazai sikerrel versenyben maradt a MÁV Előre SC-Foxconn röplabdacsapata

A MÁV Előre SC-Foxconn Extraligás férfi röplabdacsapata a Fino Kaposvárt fogadta a magyar bajnoki döntő harmadik mérkőzésén. A fehérváriak bravúros győzelme azt jelenti, hogy a párharc állása 2-1 a Kaposvár javára.
2023.05.01. 18:00 |

MÁV Előre-Foxconn - Fino Kaposvár 3-1 (-19, 20, 23, 23)

A hazai vezetőedző Dávid Zoltán ezúttal Bibók Balázzsal igyekezett pótolni a sérült feladóátlót, Pesti Marcellt, míg a túloldalon mindenki hadra fogható volt. A csapatokat zsúfolt ház várta a VOK Csarnokban.

Az első játszmában sokáig a fehérváriak vezettek, ám a játékrész derekán újított a Kaposvár, amely Baróti Árpád, valamint Bögöly Gábor vezérletével, keveset hibázva került előnybe.

A második felvonásban több jó blokkal jelentkezett MÁV Előre. A hazaiaknál az albán ütő, Redjo Koci nyújtott kiemelkedőt, míg a vendégek ekkor a korábbinál többet hibáztak, hátrányuk folyamatosan nőtt, a fehérváriak pedig Bibók jó teljesítményének is köszönhetően első részsikerüknek örülhettek a döntőben.

A MÁV Előre SC-Foxconn védekezése és nyitóteljesítménye sokat javult, így a harmadik szettben is ők irányítottak. A kaposváriak teljesen elvesztették a fonalat, a vendégjátékosok rengeteget hibáztak, a hazaiak extázisban röplabdáztak. A Kaposvár aztán 16-7-es hátrányát majdnem ledolgozta, de előnyéből két pontot megőrzött a MÁV Előre, és megfordította a mérkőzést.

A negyedik etapot is jól kezdte a fehér mezes otthon játszó, de a Kaposvár Baróti, valamint a csereként beállt Hubicska vezérletével előbb egyenlített, majd fordított. Ekkor volt a legmagasabb a mérkőzés színvonala, mindkét csapat keveset rontott, hatékonyan támadott, és sokáig úgy tűnt, a Kaposvár döntő szettre menti az összecsapást. A székesfehérváriak azonban másként gondolták, 20-23 után az addig átlagos teljesítményt nyújtó albán Leonardo Doda ment nyitni, és ászaival lezárta a 120 perces mérkőzést.

MÁV Előre SC-Foxconn: Ambrus 9, Eke 5, Szabó, Koci 20, Doda 12, Bibók 13. Csere: Takács (liberó), Deliu 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Fino Kapopsvár: Iván 5, Quevedo 12, Bögöly 13, Lescay 5, Bartunek 4, Baróti 20. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska 5, Tóth K., Tóth G. Vezetőedző: Prakljacic.

Dávid Zoltán: „Azt gondolom, hogyha egy Barcikát meg tudunk verni az elődöntőben háromszor, akkor az jelent valamit. Eddig hiányoltam azt a játékot és azt a fajta mentalitást, amit ellenük nyújtottunk. Azt kértem a fiúktól, hogy mutassuk meg, mire vagyunk képesek. Hozzuk le azt, amit a Barcika ellen, és ha egy szettet fogunk, onnantól át tudjuk lendíteni a mérkőzést. Én tudom azt, hogy ők képesek így játszani, úgyhogy megyünk tovább!”

Eke Péter: „Elég hullámzó volt a teljesítményünk, de ki tudtuk hozni magunkból a maximumot. Mindenki hozzátett egy kicsit és meglett a győzelem. Megyünk vissza Kaposvárra.”

Takács Milán: „Szerintem a legjobb pillanatban tudtunk stabil játékot hozni. Kellettek hozzá nagyban Doda szervái, és mindenki más is. Ahogy Eke Peti mondta, megyünk vissza Kaposvárra!”

A negyedik találkozót szombaton rendezik a somogyi vármegyeszékhelyen.

Fotó: Fehér Gábor