-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Bűnmegelőzés a turisztikai szezonban - tesztüzemben az új térfigyelő rendszer Székesfehérváron
A nyári turistaszezon bűnmegelőzési tevékenysége és a pénteki Drogellenes Nap volt a két fő témája annak a sajtótájékoztatónak, melyet a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor és a Gárdonyi Rendőrkapitányság vezetője Sági János tartott a Hiemer-házban. Elhangzott, hogy tesztelés alatt van és napokon belül működésbe áll a város 28 új térfigyelő kamerája, melyek éjszaka is tökéletes képet szolgáltatnak a rendőrségnek.
2008.06.24. 08:25 |
A nyári turistaszezon bűnmegelőzési tevékenysége és a pénteki Drogellenes Nap volt a két fő témája annak a sajtótájékoztatónak, melyet a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor és a Gárdonyi Rendőrkapitányság vezetője Sági János tartott a Hiemer-házban. Elhangzott, hogy tesztelés alatt van és napokon belül működésbe áll a város 28 új térfigyelő kamerája, melyek éjszaka is tökéletes képet szolgáltatnak a rendőrségnek.

A város polgármestere hangsúlyozta, hogy a város iskolái szeptember 12-ig pályázhatnak a drogprevenciós alapra, melynek keretében egészségfejlesztési programokat valósíthanak meg az intézményekben. Kiemelte, hogy a szünidő beköszöntével egyre több fiatal van a városban ilyenkor mindig nagyobb a veszélye a kábítószer fogyasztásának. Mint mondta a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) évek óta működik Székesfehérváron, a szervezet pedig orvosokból, pedagógusokból és civilekből áll össze.
A város rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor beszélt arról a turistaszezonra kiadott prospektusról is, melyet a turisztikai szezonra készítettek az önkormányzattal közösen. A „Városunkban Biztonságban” címmel készült kiadványt szállodákban és főbb turisták által látogatott helyeken juttatják el a célközönségnek. Kiemelte, hogy a Bűnügyi Osztály rendszeresen hajt végre akciókat: múlt héten pénteken például napközben a városrészi ellenőrző akció folytatódott, este és éjszaka pedig a frekventált szórakozóhelyeken tartottak ellenőrzéseket. Elhangzott, hogy a rendőrség élénk kapcsolatot ápol a nagyáruházak biztonsági vezetőivel a parkolókban esetlegesen elkövetett bűncselekmények felszámolása érdekében.
A drogbűnözéssel kapcsolatban elhangzott, hogy nyílt és titkos módszerekkel dolgozik a Székesfehérvári Rendőrkapitányság a terjesztők elfogásáért, azonban a létszámhiány jelentősen nehezíti a feladatukat. Kérdésre válaszolva dr. Csizek Tibor elmondta, hogy a városban szükséges 296 rendőrből 64-en hiányoznak jelenleg. Pozitívumként jegyezte meg, hogy idén 26 frissen végzett egyenruhás érkezik a fehérvári állományba.
A közlekedéssel kapcsolatban a 7-es és a 8-as főút pénteki és vasárnapi csúcsforgalmáról volt szó, ezeket kiemelten ellenőrzik a ezen időpontokban. Ezt erősítette meg a gárdonyi rendőrkapitány Sági János is. Mint hangsúlyozta a Velencei-tó környékének 30-35 ezres lakossága nyáron 50-70 ezer főre emelkedik. Kiemelte, hogy a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a nyári turistaszezonra egy intézkedési tervet adott ki, melyben részletesen foglalkoznak a turisztikai szezon tipikus bűneseteinek megelőzésével.
A Velencei-tó mellett a Vízirendészet épületében működő Szezonális Bűnmegelőzési Központban 25 rendőr szolgál augusztus végéig és a tó környékének idegenforgalma miatt a Székesfehérvárról és Mórról is helyeztek át rendőröket a Gárdonyi Rendőrkapitányságra. Elhangzott, hogy a Velencei-tó környékén a turistaszezonban szinte minden nap lehet találkozni traffipaxxal, hiszen a balesetek mintegy 40 százaléka a a szezon két hónapja alatt történik.

A város polgármestere hangsúlyozta, hogy a város iskolái szeptember 12-ig pályázhatnak a drogprevenciós alapra, melynek keretében egészségfejlesztési programokat valósíthanak meg az intézményekben. Kiemelte, hogy a szünidő beköszöntével egyre több fiatal van a városban ilyenkor mindig nagyobb a veszélye a kábítószer fogyasztásának. Mint mondta a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) évek óta működik Székesfehérváron, a szervezet pedig orvosokból, pedagógusokból és civilekből áll össze.
A város rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor beszélt arról a turistaszezonra kiadott prospektusról is, melyet a turisztikai szezonra készítettek az önkormányzattal közösen. A „Városunkban Biztonságban” címmel készült kiadványt szállodákban és főbb turisták által látogatott helyeken juttatják el a célközönségnek. Kiemelte, hogy a Bűnügyi Osztály rendszeresen hajt végre akciókat: múlt héten pénteken például napközben a városrészi ellenőrző akció folytatódott, este és éjszaka pedig a frekventált szórakozóhelyeken tartottak ellenőrzéseket. Elhangzott, hogy a rendőrség élénk kapcsolatot ápol a nagyáruházak biztonsági vezetőivel a parkolókban esetlegesen elkövetett bűncselekmények felszámolása érdekében.
A drogbűnözéssel kapcsolatban elhangzott, hogy nyílt és titkos módszerekkel dolgozik a Székesfehérvári Rendőrkapitányság a terjesztők elfogásáért, azonban a létszámhiány jelentősen nehezíti a feladatukat. Kérdésre válaszolva dr. Csizek Tibor elmondta, hogy a városban szükséges 296 rendőrből 64-en hiányoznak jelenleg. Pozitívumként jegyezte meg, hogy idén 26 frissen végzett egyenruhás érkezik a fehérvári állományba.
A közlekedéssel kapcsolatban a 7-es és a 8-as főút pénteki és vasárnapi csúcsforgalmáról volt szó, ezeket kiemelten ellenőrzik a ezen időpontokban. Ezt erősítette meg a gárdonyi rendőrkapitány Sági János is. Mint hangsúlyozta a Velencei-tó környékének 30-35 ezres lakossága nyáron 50-70 ezer főre emelkedik. Kiemelte, hogy a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a nyári turistaszezonra egy intézkedési tervet adott ki, melyben részletesen foglalkoznak a turisztikai szezon tipikus bűneseteinek megelőzésével.
A Velencei-tó mellett a Vízirendészet épületében működő Szezonális Bűnmegelőzési Központban 25 rendőr szolgál augusztus végéig és a tó környékének idegenforgalma miatt a Székesfehérvárról és Mórról is helyeztek át rendőröket a Gárdonyi Rendőrkapitányságra. Elhangzott, hogy a Velencei-tó környékén a turistaszezonban szinte minden nap lehet találkozni traffipaxxal, hiszen a balesetek mintegy 40 százaléka a a szezon két hónapja alatt történik.