Biztosan nyert a Győri Audi ETO KC az Alba Fehérvár KC ellen Székesfehérváron

Az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata a hosszú bajnoki szünet után a Győri Audi ETO KC együttesét fogadta. Nagyon nehéz mérkőzés várt a fehérváriakra, hiszen a kontinens egyik legjobbja ellen kellett játszaniuk a Köfém SC Sportcsarnokában.
2022.11.30. 21:06 |

ALBA FEHÉRVÁR KC-GYŐRI AUDI ETO KC 21-33 (9-15)

A hazai csapat bő negyedóráig partiban volt a győriekkel, de utána fokozatosan húzott el a Rába-parti együttes. A vendégek minkét játékrészben 6-6 góllal voltak jobbak és magabiztosan nyertek.

Alba Fehérvár KC: Pijevic 1 – ZRNIC 6 (3), Boldizsár, Szmbatjan 3, Varga E. 2, Utasi 1, TAKÓ 4. Csere: Kubina (kapus), Tolnai, Kocsis B. 1, Szemes, SZTOSICS 3, Sulyok, Bojtos. Vezetőedző: Józsa Krisztián

Győri Audi ETO KC: Silje Solberg - GYŐRI-LUKÁCS 4, GROS 6 (1), Broch 3, ANNE M. HANSEN 5, S. Oftedal 2, Schatzl Nadine 3. Csere: Toft (kapus), NZE MINKO 6, Faluvégi 1, Farkas J. 2 (1), Ogonovszky 1. Vezetőedző: Ambros Martín

Kiállítások: 4 illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3 illetve 3/2

Mestermérleg:

Józsa Krisztián:  Büszke vagyok a csapatomra, próbáltuk megnehezíteni a Győr dolgát. Tudtuk az, hogy az Európa-bajnokságról jönnek vissza a játékosaik, és ezen a héten nem a mi csapatunk a legfontosabb számukra. Jó meccset játszottunk, helyt álltunk, amíg ezt fizikálisan bírtuk.

Ambros Martín:  Egy jó mérkőzésen tudtunk visszatérni klub kézilabdához, az első húsz percben a Fehérvár mindent megtett, hogy megnehezítse a dolgunkat, és ez elég jól sikerült is nekik. Hatvan percen keresztül működött a védekezésünk, ami azért is jó, mert egy nehéz ellenfél ellen tettük mindez. Kicsit nehezítettek voltak a körülményeink, kevés játékosunk volt, de így is jól helyt tudtunk állni.