-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Biciklis gyakorlópályát adtak át a Püspökkertvárosi Óvodában
2008.06.16. 18:18 |
Új bicikliutat adtak át hétfőn délután a Püspökkertvárosi Óvoda udvarán. A szülők, vállalkozók és a város önkormányzatának támogatásával mintegy egymillió forintos költséggel építhették meg a gyakorlópályát.
KÉPGALÉRIA

A Püskökkertvárosi Óvodába járó gyerekek mostantól biciklis gyakorlópályán tanulhatják meg a biztonságos közlekedés alapjait. Az új bicikliút megépítése már régóta vágya volt az intézménynek és tavaszra az önkormányzat, vállalkozók és szülők támogatásával összejött a pénz a gyakorlópályára -mondta Kovács Lászlóné a Püspökkertvárosi Óvoda igazgatója.

A pálya átadásán a város alpolgármester dr. Csapó Csilla mellett Warvasovszky Tihamér polgármester is ott volt, aki hangsúlyozta, hogy az önkormányzat egyre több bicikliutat szeretne építeni Székesfehérváron: példaként említette a július végére elkészülő Kisfalud-Dinnyés kerékpárutat és a Belvárosból a Videoton pálya és a Sóstó tanösvény érintésével hamarosan épülő Alsóvárosi biciklisutat.
Az átadáson a város poilgármestere kiemelte, hogy egy nemrégiben napvilágot látott felmérés szerint a magyar diákok több mint fele közlekedne biciklivel az iskolába ha lenne több kerékpárút, éppen ezért fontos már óvodás korban foglalkozni a biztonságos közlekedéssel.
KÉPGALÉRIA

A Püskökkertvárosi Óvodába járó gyerekek mostantól biciklis gyakorlópályán tanulhatják meg a biztonságos közlekedés alapjait. Az új bicikliút megépítése már régóta vágya volt az intézménynek és tavaszra az önkormányzat, vállalkozók és szülők támogatásával összejött a pénz a gyakorlópályára -mondta Kovács Lászlóné a Püspökkertvárosi Óvoda igazgatója.

A pálya átadásán a város alpolgármester dr. Csapó Csilla mellett Warvasovszky Tihamér polgármester is ott volt, aki hangsúlyozta, hogy az önkormányzat egyre több bicikliutat szeretne építeni Székesfehérváron: példaként említette a július végére elkészülő Kisfalud-Dinnyés kerékpárutat és a Belvárosból a Videoton pálya és a Sóstó tanösvény érintésével hamarosan épülő Alsóvárosi biciklisutat.
Az átadáson a város poilgármestere kiemelte, hogy egy nemrégiben napvilágot látott felmérés szerint a magyar diákok több mint fele közlekedne biciklivel az iskolába ha lenne több kerékpárút, éppen ezért fontos már óvodás korban foglalkozni a biztonságos közlekedéssel.