-
50 éves a Bugát
Fontos jubileumi esemény helyszíne volt a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Technikum, szerdán délután ünnepelték az iskola fennállásának 50. évfordulóját. Az intézmény életében mérföldkőnek számító rendezvényen Székesfehérvár Önkormányzata és közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és köszöntötte az iskolát.
2025.12.17. -
Évezredes üzenet
Városunk büszkén viszi tovább a Szent István-i örökséget, ami nemcsak szellemiségében van jelen, hanem – a modern tudományos eszközöknek köszönhetően – immár kézzelfogható bizonyítékokkal rendelkezünk Székesfehérvár ezeréves erődítéséből. Az évzáró intézményvezetői találkozón igazi kincseket, az államalapítás korából származó fa- és földmintát adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a Szent István Király Múzeum főigazgatója.
2025.12.16. -
Tovább zöldül Fehérvár
Új korszak kezdődik Székesfehérvár távhőellátásában. Villanykazánok és egy hatalmas hőtároló segíti majd, hogy a város fűtése biztonságosabb és környezetkímélőbb legyen. A beruházást az E.ON valósítja meg, a fejlesztés több ezer fehérvári háztartást támogat majd.
2025.12.17. -
Adomány a kórháznak
Újabb támogatás érkezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházhoz. A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Rend, Kórházas Lovagok Magyarországi Parancsnoksága és a Kórházas Lovagok Alapítvány rendezett jótékonysági koncertet, amelynek bevételét felajánlotta a Szent György Kórház Alapítványnak.
2025.12.17.
Bérpótlék a szociális szférában - a bölcsődei dolgozókat is érinti az intézkedés
A szociális ágazatban bevezetett bérpótlékról a és várható életpályamodellről tájékoztatott Székesfehérvár országgyűlési képviselője a Százszorszép Bölcsődében. Vargha Tamás elmondta, hogy a szociális szférában dolgozók bére 5-11 százalékkal emelkedik a szakmában töltött évek számától függően. A bérpótlékot márciusban, januárig visszamenőleg fizetik ki.
2014.03.04. 12:20 |
A szociális ágazatban bevezetett bérpótlékról a és várható életpályamodellről tájékoztatott Székesfehérvár országgyűlési képviselője a Százszorszép Bölcsődében. Vargha Tamás elmondta, hogy a szociális szférában dolgozók bére 5-11 százalékkal emelkedik a szakmában töltött évek számától függően. A bérpótlékot márciusban, januárig visszamenőleg fizetik ki.

Vargha Tamás országgyűlési képviselő felidézte, hogy 2010-ben a szociális és gyermekvédelmi intézmények önkormányzati fenntartásban működtek, mértéktelenül eladósodva. Elsőként a megyeszékhelyek, majd a kisebb települések intézményeinek adósságát vállalta át az állam. Ezt követően, 2014-től a szociális életpályamodell kidolgozása is megkezdődött. A szociális életpályamodell kidolgozásának elkezdése több mint 91 ezer, a gyermekvédelemi és a szociális ágazatban foglalkoztatott dolgozót érint, akiknek kiszámítható életpályát fog biztosítani.

Székesfehérvár országgyűlési képviselője elmondta, hogy a szociális életpályamodell első lépéseként 2014. január 1-jétől a kormány ágazati bérpótlékot vezetett be a szociális szférában dolgozók számára, így a területen dolgozók idén márciusban - januárig visszamenőleg kapják meg az első bérpótlékot. A szociális ágazati pótlék bevezetése képesítéstől és a szakmában töltött évek számától függően 5-11 százalékos, vagyis bruttó 6-17 ezer forintos béremelést jelent. Ez az intézkedés kiterjed valamennyi szociális és gyermekvédelmi ágazatban foglalkoztatott szakemberre.

Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy a kormány a bevezetett pedagógus életpályamodell után 2014-ben a szociális életpályamodellre helyezi a hangsúlyt, így a pedagógusok után a bölcsődékben dolgozók is nagyobb megbecsülést kapnak. Elmondta, hogy az intézkedés nemcsak a bölcsődei gondozókat, hanem a konyhán dolgozókat és a technikai munkatársakat is érinti. Székesfehérváron a Kríziskezelő Központ, a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon és az Egyesített Szociális Intézmény dolgozói is bérpótlékot kapnak. A városban több mint 400 státuszt érint a bérpótlék a szociális szférában. Brájer Éva kiemelte, hogy a bérpótlék bevezetése csak Székesfehérváron évi 60 millió forintos finanszírozási többletet jelent. Az alpolgármester úgy látja: a érintetett terület – ahol idős, beteg emberek ápolását és a legkisebb gyermekek gondozását végzik – méltán és megérdemelten részesül béremelésben.