Berényi, Tobak-Rác-Bátky - hivatalosan is befejeződött az útfelújítás

 Hivatalosan is befejeződtek az útfelújítási munkák a Berényi úton, valamint a Tobak - Rác - Bátky Zsigmond átkötő úton. A rekonstrukcióval az Öreghegy, a Felsőváros, az Oncsatelep, a Palotaváros és a Belváros alapvető közlekedési feltételei javultak, mely mintegy 58000 embert érint. dr. Cser-Palkovics András polgármester a projektzáró átadáson úgy fogalmazott: "egy olyan útról van szó, amit nagyon sokan használnak, most a felújítás első üteme ért véget és remélhetőleg mielőbb folytatódhat a második ütemmel."
2010.11.17. 14:00 |
 Hivatalosan is befejeződtek az útfelújítási munkák a Berényi úton, valamint a Tobak - Rác - Bátky Zsigmond átkötő úton. A rekonstrukcióval az Öreghegy, a Felsőváros, az Oncsatelep, a Palotaváros és a Belváros alapvető közlekedési feltételei javultak, mely mintegy 58000 embert érint. dr. Cser-Palkovics András polgármester a projektzáró átadáson úgy fogalmazott: "egy olyan útról van szó, amit nagyon sokan használnak és most a felújítás első üteme ért véget." Reményét fejezte ki, hogy mihamarabb folytatódni tud a Berényi felújítása a második ütemmel.
 
 Kiemelte, hogy a jövő évi városi költségvetésbe több kilométernyi belterületi út felújítását építik be. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy sajnos nap, mint nap láthatja minden fehérvári, hogy mely utak felújítására van nagy szükség. Konkrét példaként emelte ki a Mártírok útja rekonstrukcióját, mely a hamarosan kezdődő csatornaépítés után válik lehetségessé. A szennyvízcsatorna beruházáshoz azonban csak sávos helyreállítást biztosít a pályázati forrás, így ezt jelentős összeggel ki kell majd egészítenie a város saját büdzséjének.
 
 A város önkormányzata 2009-ben mintegy 250 millió forint vissza nem térítendő pályázati forrást nyert az utak megépítésére, felújítására. A munka teljes költsége pedig elérte a 499 millió Forintot. A teljes útlap is megépült, továbbá a kivitelezés keretében a víz, a szennyvíz és a kommunkikációs kábeleket, továbbá ezek bekötéseit is cserélték. Új buszmegállók épültek, elkezdődött a bicikliút építése és a gyalogos átkelőhelyek, illetve a le és felkanyarodó sávok is teljesen megújultak. 
 
 A beruházás részét képezte a Tompa Mihály - Kisteleki - Berényi körforgalom megépítése is. Ebben a kereszteződésben korábban számos súlyos baleset történt, most viszont "nem tűnik lehetetlen válallkozásnak" balra kanyarodni a Kisteleki vagy a Tompa Mihály utcából még csúcsforgalomban sem. Nem igazolódtak be azok félelmei, akik a reggeli csúcsforgalomtól tartottak, hiszen folyamatosan lehet haladni a felújított szakaszon.
 
 A Bátky Zsigmond - Rác utca átkötőút és járda megépítését is részben a pályázat finanszírozta. A régi nyomvonalat felszámolták és már a zöldövezet részét képezi.

Városfejlesztés

  1. Hálózatfejlesztési nagyprojektek

    Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.

    2026.06.17.
  2. A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása

    A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.

    2026.06.09.
  3. A remény otthona

    Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.

    2026.06.05.
  4. Új rámpa az otthonban

    y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.

    2026.06.03.