-
Bővítik a japánkertet
Július végén, augusztus elején kezdődik el a Csónakázó-tó szigetén található japánkert átfogó megújítása, kibővítése. A munkálatok várhatóan november végéig tartanak, a kivitelezés ideje alatt a munkálatokkal érintett területet a látogatók elől lezárják.
2026.07.27. -
Így állnak az útfelújítások
A Székesfehérváron meghirdetett, nagyszabású útfelújítási program részeként, a márciusban elkészült Nyárfa utcát követően a Közgyűlés szakbizottsága legutóbbi ülésén újabb utcák – köztük a Palotai út egy szakasza, valamint a Hársfa, a Fenyőfa és a Topolyai utca – esetében választotta ki a nyertes kivitelezőket - adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.. Már zajlik a Nagyszombati út 800 méteres szakaszának felújítása, és kezdődhet a Bébic utcai szabadidőpark fejlesztése is.
2026.07.23. -
Vasút + buszállomás Fehérváron
Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését, amelynek tervei már régóta készen állnak. A beruházás IKOP plusz forrásból, mintegy 20 milliárd forintból valósul meg, és 2030-ig befejeződhet.
2026.07.22. -
Új CT-készülék a kórházban
Befejeződött az új CT-készülék beüzemelése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, így a berendezés már a mindennapi betegellátást szolgálja - közölte a székesfehérvári kórház a honlapján.
2026.07.18.
Beemelték az új gázmotorokat - még ebben az évben működni fog az új fűtőerőmű
Pénteken beemelték a Bakony utcában épülő új fűtőerőmű kogenerációs gázmotorjait. A 6 darab, egyenként 3 MW-os fűtőmotor összesen 18 MW-nyi teljesítményre lesz képes. Az új erőmű befejezése decemberben várható - monda Göbölyös Béla az Erőmű Fejlesztő, Beruházó Kft. ügyvezetője. A beruházás mintegy 6 milliárd forintba kerül, ebből a gázmotorok több mint 2 milliárdot tesznek ki. Ugyancsak befejeződik az új távhővezetékek fektetése is még ebben az évben Székesfehérváron - emelte ki az ügyvezető. (képek az épülő fűtőerőműről)
A gázmotoros ún. kogenerációs hőtermelés egyidejű hőenergia- és villamos energia-termelés ugyanabban a berendezésben, ugyanazon tüzelőanyagból. Kogenerációs technológia alkalmazása esetén a hőenergia alapigényét a kogenerációs berendezéssel elégítjük ki, természetesen kazánokkal kiegészítve a csúcsigény idejére. A megtermelt villamos energia helyben felhasználható, illetve értékesíthető az áramszolgáltatónak, aki továbbadja a saját hálózatán. Hőt és villamos energiát lehet külön- külön és együttesen is termelni és előállítani.
A gázmotor tulajdonképp egy négyütemű dugattyús motor, melynek víz és olajköri hűtéséből, valamint a kipufogógáz hőjének hasznosításából nyerjük ki a hőt, a motor tengelyvégén mechanikai energiából, generátor áramot termel.
Az Erőmű Fejlesztő, Beruházó Kft ügyvezetője elmondta, hogy az új gázmotorok nem helyettesíthetik a régi kazánokat, hanem az itt termelt hőenergiát becsatlakoztatják a rendszerbe. Az új fűtőerőmű még decemberben működni fog és befejezik a távhővezeték-fektetést is a városban.
A Magyar Energia Hivatal honlapja a kogenerációs gázmotorokról.