Bécsben vett elégtételt, kiütötte a Capitalst a Hydro Fehérvár AV19!

Hazai pályán emlékezetes nagy zakót kapott a Vienna Capitalstól a fehérvári ICEHL-csapat, most pedig Bécsben játszott, és rendesen visszavágott! A második harmadban négy gólt ütött a Volán és már 5-0-ra is vezetett, végül pedig 6-1-gyel intézte el a riválist. Hári János mesterhármassal járult hozzá a győzelemhez. Ezzel pontszámban utolérte a Capitalst a Fehérvár, és még két meccse van a középszakaszban.
2021.02.28. 18:28 |

Régi igazság a sportban, hogy bérmilyen vereség után csak a következő feladatra szabad koncentrálni. A Volánnak mostanában volt alkalma ezt gyakorolni, hiszen négyszer kapott ki egymás után, legnagyobb különbséggel éppenséggel a Vienna Capitalstól. A 3-11 sokkszerű volt, de azon a meccsen minden sikerült az ellenfélnek. Bécsben ellenben más lett a forgatókönyv! Az első harmad kiegyenlített játákából Hári emberelőnyös góljával a mieink jöttek ki jobban, a másodikban pedig megtudhatta a Bécs, milyen érzés kevés lövésből sok gólt kapni...

A középső húsz percben összesen hétszer kísérletezett a Volán, és ebből négy gólt ütött! A fórok kihasználása ismét remekül ment, hiszen Petan, majd kétszer Hári is előnyben volt eredményes. De akkor sem járt jobban a Capitals, amikor fehérvári játékost küldtek ki, mert Erdély emberhátrányban lőtt gólt! A záró játékrészre eldőlt a meccs, de azért figyelt a Volán, hogy a bécsiek szépítésére a vége előtt Szabó révén feleljen. Bravúros siker volt, amivel él a remény, hogy az első négyben végezzen a Fehérvár. Ehhez a Salzburg, majd a Klgaenfurt ellen szerezhtenek még pontokat Háriék.

Vienna Capitals - Hydro Fehérvár AV19 1-6 (0-1, 0-4, 1-1)